SZTEhírek

JUGYU-sok_ujabb_sikere_fizikabol

JUGYU-sok újabb sikere fizikából

2024. június 07.

A XV. Bor Pál Fizikaverseny döntője 2024.05.24-én került megrendezésre a SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Bor Pál Előadótermében. A verseny főszervezője az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád vármegyei csoportja.

A versenyre hazaérkezett az Amerikai Egyesült Államokból Prof. Dr. Bor Zsolt fizikus, akadémikus, a SZTE professzor emeritusa, aki a verseny záróünnepségén „Tehetséggondozás régen és ma” címmel nagysikerű előadást tartott a versenyzőknek és a vendégeknek.

A SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolájából 3 tanuló jutott be a döntőbe, akik az egyéni nagyszerű szereplésük mellett teljesítményükkel elnyerték a "Legeredményesebb iskola" címet és így egy évre elhozhatták a vándorserleget.

2. helyezést kapott: Kádár Félix (8.C) (felkészítő tanára: Horváthné Fazekas Erika)
4. helyezést kapott: Török Zoltán Béla (8.B) (felkészítő tanára: Horváthné Fazekas Erika)
6. helyezést kapott: Bartók Dános István (8.A) (felkészítő tanára: Lakatos Ferenc, Horváthné Fazekas Erika)

A versenyről készült rövid videós anyag ide kattintva érhető el. Az eseményen készült képek ide kattintva érhetők el.

Horváthné Fazekas Erika