SZTEhírek

hamar_zsolt

A Szegedi Tudományegyetem docense lett Hamar Zsolt

2023. szeptember 07.

Szeptember 1-től a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának docenseként folytatja a munkáját Hamar Zsolt, a Morvai Filharmonikusok vezető karmestere.

A Liszt-díjas művész közösségi oldalán úgy fogalmazott: „izgatottan várom, hogy ne csak a tudásomat és tapasztalataimat osszam meg, hanem magam tanuljak is a diákjaimtól. Inspiráljuk, hívjuk ki egymást, és adjunk egymásnak erőt, hogy együtt fejlődhessünk!”

Hamar Zsoltot 1997-ben a Nemzeti Filharmonikusok első állandó karmesterévé nevezték ki. 2000-től 2009-ig a Pannon Filharmonikusok zeneigazgatója és vezető karmestere. Rendszeres vendég Európa, Japán és az Egyesült Államok koncerttermeiben. 2017 márciusától 2020 augusztusáig vezette zeneigazgatóként a Nemzeti Filharmonikus Zenekart. 2022-től a Morvai Filharmonikusok vezető karmestere.

(A borítókép forrása: Hamar Zsolt Facebook-oldala)