SZTEhírek

Az SZTE Hallgatói Művészeti Versenyek rendezvénye

Hallgatói Művészeti Verseny a Szegedi Tudományegyetemen

2023. december 01.

Az SZTE NKI Kulturális Iroda által meghirdetett őszi Hallgatói Művészeti Versenyek résztvevői mutatkoztak be a zsűri előtt november 29-én az SZTE Rektori Épületének dísztermében.

Az Egyetemi Zenei Versenyre három kategóriában – vokális és hangszeres komolyzene, vokális és hangszeres népzene, jazz-musical-sanzon – lehetett pályázni. Az Egyetemi Vers- és Prózamondó Versenyre két, a pályázó által szabadon választott verssel vagy prózával jelentkezhettek a hallgatók. A felhívásokra az egyetem majdnem minden karáról neveztek hallgatók, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kartól a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon át a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Karig.

A rangos szakmai zsűri tagjai voltak: Dr. Havas Judit előadóművész, irodalomtörténész, Barnák László főigazgató (Szegedi Nemzeti Színház), Dr. Kosztándi István hegedűművész, tanszékvezető egyetemi docens (SZTE BBMK), Varga Kornél zenekarvezető, művészeti vezető (Fonó Klub Szeged), Dr. Kosztolányi József egyetemi docens (SZTE TTIK Bolyai Intézet, Szeged Egyetemi Színház), Tajti Gabriella irodavezető (SZTE NKI Kulturális Iroda)

A 2023. őszi Hallgatói Művészeti Verseny a Szegedi Tudományegyetem dísztermében
A 2023. őszi Hallgatói Művészeti Verseny a Szegedi Tudományegyetem dísztermében. Fotó: Zentai Péter

A díjazottak:

Egyetemi Vers és Prózamondó Verseny

I. Nagy Anikó (BTK komm. és médiatudomány 2.)
II. Kiss Emma (BTK pszichológia 1.)
III. Ágó Gergely (TTIK vegyészmérnök 1.)
III. Kiss Adrienn (BTK magyar-dráma- és színházismeret osztatlan tanári)

Egyetemi Zenei Verseny
Komolyzenei kategória
I. Tóth Viktória Sára hegedű (BTK néprajz MA 1.)

Népzenei kategória
I. Rekecsin együttes (Mészáros Csaba ének-hegedű-koboz, GTK gazd. és menedzsment 2., Pap Janka népi ének-dob, JGYPK szociálpedagógia 4.; Dr. Mészáros Csongor (FOK Klinikai Orvostud-ok Doktori Iskola 1.)
II. Dudás Kata népdalénekes (BTK magyar nyelv és irodalom 1.)
III. Kasza Dániel tekerő (BTK néprajz MA 1.)

Jazz, musical, sanzon kategória
I. Lalait együttes (Tóth Viktória Sára hegedű BTK néprajz MA. 1., Arany Éva ének, gitár JGYPK ének-angol tanár, 4.; Sóczó Viktória zongora BTK néprajz MA 1.; Kaiser Csilla cajon, dob)
II. Kenyeres Árpád ének, gitár (BTK pszichológia 3.)

A nyertes hallgatók díjaikat, oklevelüket december 12-én, gálaműsor keretében a Hallgatói Díjkiosztó Ünnepségen vehetik át Dr. Fendler Judit kancellártól és Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettestől.

SZTEInfo

A borítóképen: Az SZTE Hallgatói Művészeti Versenyek rendezvénye. Fotó: Zentai Péter