SZTEhírek

ASK_kartya

Keresd a kártyát az egyetemi épületekben!

2023. február 21.

Úgy érzed, hogy valami nincs rendben a környezetedben? Segíteni szeretnél egy barátodnak, családtagodnak, rokonodnak vagy ismerősödnek, aki szerinted bajba került? Ha igen, akkor jó hírünk van! Te is tudsz segíteni.

Kihelyeztünk úgynevezett segítségkártyákat az egyetem épületeiben, a Dugonics téri rektori hivatalban, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban és a kari épületekben. A kártyát csak oda kell adnod egy olyan embernek, aki bajba került és segítségre szorul – ugyanis az azon olvasható számot (06-80-225-225) hívva vagy a honlapot (vansegitseg.hu) felkeresve fel tudja venni a kapcsolatot az áldozatsegítőkkel.

Függetlenül attól, hogy rablás, csalás, esetleg kapcsolati erőszak vagy más bűncselekmény áldozatává vált, a segítségkártyán szereplő információk birtokában minden krízishelyzetbe került áldozat megkaphatja a segítséget.

Anyagilag és érzelmileg is tudnak támogatást nyújtani a jogi és egyéb ügyviteli segítség mellett az Áldozatsegítő Központokban.

Keresd a kártyát!