SZTEhírek

MI_foto

Mesterséges intelligencia tábor az SZTE-n

2022. augusztus 19.

Az SZTE TTIK Informatikai Intézete 2022. augusztus 22. és 24. között Mesterséges Intelligencia Nyári Tábort szervez középiskolásoknak és tanáraiknak.

A tábor célja, hogy a diákok és kísérő tanáraik kézzelfogható tudásra tegyenek szert, amely segít megérteni ezt a mindenki által használt, de csak kevesek által értett területet. A résztvevők a három nap alatt számos érdekes előadáson vehetnek részt, ahol az SZTE TTIK mesterséges intelligencia kutatói és a területen dolgozó szakemberek közérthetően magyarázzák el mi is az a mesterséges intelligencia, hol és hogyan alkalmazzák, és merre is tart ez a tudomány. Az előadások mellett workshopokon kézzelfogható példákon keresztül ismerkednek meg a mesterséges intelligencia programozásának alapjaival, valamint belekóstolhatnak az SZTE TTIK mesterséges intelligencia képzésébe.

A tábort 2022. augusztus 22-én, hétfőn 12 óra 45 perckor Dr. Farkas Richárd nyitja meg a Bolyai épület 2. emeleti díszelőadójában. A részletes program itt érhető el.