SZTEhírek

Koncerten a fotelből

2020. április 01.

Az otthonmaradás idején a zenerajongók sem maradnak koncertélmény nélkül. Többek között az Universitas Szimfonikus Zenekar vagy a Szegedi Egyetemi Énekkar egy-egy koncertje is meghallgatható a YouTube-on.

Korábbi zeneakadémiai koncertjeit szombatonként 19 órától teszi közzé az Óbudai Danubia Zenekar a Facebook-oldalán.

A Papageno.hu portálon folyamatosan követhetjük a legfrissebb híreket a kulturális előadásokkal kapcsolatban. Így például 2020. április 29-ig összesítve láthatjuk a nagyvilágból olyan neves intézmények, mint például a New York-i Metropolitan Opera, a bécsi és berlini Staatsoper, vagy a londoni Royal Opera House kínálatait.

Természetesen a YouTube-on ismét meghallgatható – többek között – az SZTE Universitas Szimfonikus Zenekar vagy a Szegedi Egyetemi Énekkar egy-egy koncertje. Hasonlóképpen újból élvezhetjük az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar zeneművészeinek a produkcióit, például Szecsődi Ferenc hegedűjátékát, köztük Hubay-sorozatát.