SZTEhírek

felszereles_1

A járvány idején szükséges védőeszközök érkeztek az SZTE-re

2020. április 03.

A koronavírus járvány idején az egészségügyi ellátáshoz szükséges védőeszközök és felszerelések érkeztek április 3-án a Szegedi Tudományegyetemre az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) központi készletéből.

felszereles_2A szállítmányt átvevő Prof. Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke kérdésünkre elmondta, a készletben overál, több ezer FFP2 maszk, sebészeti szájmaszk, gyorsteszt és védőszemüveg volt. A szállítmány a Semmelweis utca központi raktárba kerül, és az egyetem igényeinek megfelelően fogják felhasználni, döntően a járványkórház szükségleteihez igazodva.

A védőeszközök kiszállítását a Waberer's-Szemerey Logisztika Kft. (WSZL) végezte. Ezen a napon 31 kórházba szállítottak ki egyéni védőeszközöket.

Fotó: MTI