158 diákot vettek fel a Mezőgazdasági Karra

2018. július 27.

A felvételt nyert hallgatók száma a tavalyi évhez képest 18,8%-kal növekedett.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán a 2018. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során 158 hazai és külföldi hallgató nyert felvételt. A Karon, a hallgatók alapképzésben mezőgazdasági mérnöki (magyar és angol nyelven), vadgazda mérnöki és vidékfejlesztési agrármérnöki, a felsőoktatási szakképzésben mezőgazdasági és ménesgazda, míg a mesterképzésben vidékfejlesztési agrármérnöki szakon kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat. Az egyetemi felvételhez alapképzésben 280, felsőoktatási szakképzésben 240, mesterképzésben 50 pontra volt szükség. A Karon, a ponthatárok változatos képet mutatnak, de a szakok többségénél azonban a rendeleti minimumpontnál magasabban alakultak. A sikeresen felvételizők 84,2%-a államilag támogatott képzésben részesül.

A 2018. évi felvételi eljárás azonban még nem zárult le, hiszen a pótfelvételi lehetőséget biztosít mindazok számára, aki az általános felvételi eljárás során nem kerültek felvételre egyetlen felsőoktatási intézményben sem, vagy pedig a nyár folyamán döntötték el, hogy szeretnének egyetemen továbbtanulni. A pótfelvételi eljárásban csak önköltséges képzésre lehet jelentkezni! Jelentkezési határidő: 2018. augusztus 6. (hétfő).

Link: promenad.hu