Kezdetét vette április 26-án a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának Tudományos Továbbképző Konferenciája. Az SZTE TIK-ben szervezett rangos kétnapos rendezvényre 500-an regisztráltak, az összes kiállítótér megtelt.
Az SZTE TIK Igazgatósága március 21-ével újra elindította a Zöld Filmklubot. A tavaszi szemeszter során összesen négy film kerül levetítésre, ahová a szervezők egyaránt várják a magyar és külföldi hallgatókat, egyetemi és városi polgárokat.
2013. április 26-27-én kerül megrendezésre a már hagyománnyá vált fogorvosi konferencia a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési, Továbbképzési és Távoktatási Központja által immár második alkalommal indított OKJ-s alkalmazott fotográfusképzésen tanulók munkáiból nyílt kiállítás a TIK kiállítási terében.
Az SZTE Klebelsberg Könyvtár áprilisban Könyvtári Délutánt szervez, melynek központi témája Kína, a kínai történelem és kultúra.
Életre szóló élmény – így jellemezték a résztvevők a XXXI. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját. Az eredményhirdetést 2013. április 5-én tartották a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában.
Két történelmi esemény miatt is csodálja Magyarországot Bert Sakmann, a szegedi OTDK-ra ellátogató Nobel-díjas tudós: az egyik a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetségének 1956-os megalakulása, a másik pedig az ország szerepvállalása a vasfüggöny 1989-es lebontásában. Mindezekről, valamint régi és új kutatásairól is beszélt az OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekciójának nyitó előadásán.
Milyen a jó tudományos környezet? Honnan ismerszik meg egy leendő tudós? Vajon Amerikában vagy Európában érdemes kutatni? Mi lesz tíz év múlva? Ilyen kérdések merültek fel az orvosi OTDK-hoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésen.
A tapasztalatok azt mutatják, a TDK-sok sokra viszik, „legrosszabb esetben” rektor lesz belőlük – fogalmazott Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke az OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekciójának megnyitóján. Az április 2-től 5-ig tartó rendezvényre több mint 700 résztvevő regisztrált.
Sokoldalú, szabad szellemű 18. századi író, filozófus, esztéta, a felvilágosodás egyik kiemelkedő szerzője. Ő Denis Diderot (1713-1784), akit a börtönből is kihoztak az Enciklopédia kedvéért.
A génkölcsönhatási hálózatok általános tulajdonságainak feltárásáért nyerte el az először idén átadott Szent-Györgyi Talentum-díjat Papp Balázs. Az SZBK kutatójának Bert Sakmann Nobel-díjas tudós és Varró András, a díjat létrehozó Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány elnöke nyújtotta át az elismerést.