SZTEhírek

szabadegyetem_szeged

Természetvédelemtől a szórakozáson át a fogászatig – Kezdődik az SZTE Szabadegyetem XXXIV. szemesztere

2024. szeptember 17.

Tíz alkalommal, a legváltozatosabb témákkal várják a tudományok iránt érdeklődőket az SZTE Szabadegyetem előadásai a 2024/2025-ös tanév őszi szemeszterében szeptember 18. és december 11. között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A XXXIV. szemeszterben a Szabadegyetem elsősorban fiatal oktatóknak ad bemutatkozási lehetőséget.

Dr. Nagy Gyula előadásával nyitja meg a XXXIV. szemesztert az SZTE Szabadegyetem: a Ki tehet egy zöldebb, fenntarthatóbb jövőért? Települések zöld átmenete és a lakossági részvétel kapcsolata című előadást 2024. szeptember 18-án 18 órától hallgathatják meg az érdeklődők az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. Szeptember 18. és december 11. között összesen tíz alkalommal lesz Szabadegyetem, a témák ezúttal is igen változatosak.

Íme, néhány cím a tervezett előadások közül: Vállalkozói kudarc – minden nézőpont kérdése?; Az arany ott van, ahol megtalálod; Biomimetikus helyreállító fogászat; Élet az Árpád-korban – A 11-13. századi települések jellemzői a Magyar Királyság területén; Szájon át szedhető biogyógyszerek – vágyálom vagy realitás? A Szabadegyetem teljes eseménysorának kiírása megtekinthető a programsorozat honlapján.

A szervezők ebben a szemeszterben igyekeznek fiatalabb oktatókat megszólaltatni, többségük az elmúlt néhány évben Az Év Fiatal Oktatója kitüntetésben részesült. Előad majd a Természettudományi és Informatikai Karról a fent említett Dr. Nagy Gyula egyetemi adjunktus és Juhászné Dr. Csapó Edit egyetemi docens, a Gazdaságtudományi Karról Dr. Repisky Máté adjunktus, a Mérnöki Karról Dr. habil. Simon János, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karról Dr. Baráth Katalin adjunktus és Dr. Bíró Gyöngyvér adjunktus, a Fogorvostudományi Karról Dr. habil. Fráter Márk Tibor adjunktus, a Gyógyszerésztudományi Karról Dr. habil. Sovány Tamás egyetemi docens, az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karról Dr. Finta Regina főiskolai docens, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karról Dr. Kiss Gábor Ferenc főiskolai docens.

Aki elmulasztaná valamelyik alkalmat, de szívesen visszanézné, az keresse az SZTE Szabadegyetemet a Szeged Televízió műsorában, illetve a programsorozat honlapján. Az előadások felvételeinek feltöltése a szerkesztés ütemében történik, így az előző heti előadások várhatóan hétfőnként kerülnek fel az internetre. Az előadássorozat mindenki számára nyitott és ingyenes, az SZTE hallgatói 2 kreditet kapnak a kurzus teljesítéséért.