roka_nyito

SZTE „ezüstrókák”

2024. október 25.
2 perc

Egyetemistáknak és főiskolásoknak szervezett, kilencven kilométeres terepfutásos versenyen lett ezüstérmes a Szegedi Tudományegyetem csapata október 19-én.

Jubileumi, 30. alkalommal rendezték meg idén ősszel a RÓKAŰZŐK – Váltófutóversenyt, melynek célja hármas volt:

- sporttalálkozó a futás és a csapatösszetartás jegyében,

- sportkapcsolatok erősítése Kaposvár és Szigetvár, a rajt és a cél helyszínét biztosító városok között,

- a Zselic térségének bemutatása, megismertetése a versenyzőkkel.

A Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság sorozatának része a rendezvény, amelyen főiskolások és egyetemisták is rajthoz álltak, köztük az SZTE csapata.

A verseny védnökei Szita Károly, Kaposvár MJV polgármestere és Dr. Vass Péter, Szigetvár Város polgármestere voltak. A verseny helyszíne a Szigetvár – Kaposvár útvonal, a Zselicen át, csodálatos helyeken, aszfaltozott úton, Somogyapáti, Somogyhárságy, Zselici Csillagpark, Zselickisfalud, Szilvásszentmárton, Patca, Bárdudvarnok, Bánya, Szenna, Kaposszerdahely érintésével.

A Szegedi Tudományegyetem rendszeres résztvevője a versenynek, így idén is rajthoz állt egy csapat a MEFOB Váltófutó Bajnokságon, ahol az SZTE Pajzán Majális csapata 2. helyezést ért el, így ezüstérmes lett.

roka2

A versenyt megelőző estén csapatépítő programként tököt faragtak a szegedi egyetemisták, és az elkészült műremek kabalaként el is kísérte őket egészen a célig. Sőt, olyan népszerű volt, hogy még a szervezők is fotózkodtak vele.

roka1

A versenyt 5:56:49-es idővel, pontosan 4 perc/km-es tempóval, remek futásokkal teljesítették a hallgatók. A leküzdendő táv: 89,2 kilométer és 1063 méter szintkülönbség volt. A szigetvári várból rajtolva a Zselic dombjain át, somogyi aprófalvakat érintve, erdőségek és tavak mentén jutottak el a kaposvári főtérre, a célba.