SZTEhírek

FB_IMG_1715696894998

Újabb NN Ultrabalatonon vett részt az SZTE JUGYU csapata

2024. május 22.

Az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és AMI NOÓ 2024. május 3-5-ig ismét, immáron 3. alkalommal részt vett Közép-Európa legnépszerűbb futóversenyén, az NN Ultrabalatonon.

Az iskola csapata idén is 13 futóból és 9 kerékpáros kísérőből tevődött össze. A versenyen való részvételüket autós kísérők segítették, akik biztatásukkal erőt és lendületet adtak a futóknak. Így közel 30 fő vett részt a megmérettetésen, akik az iskolát képviselték.

Az SZTE JUGYU csapata május 4-én, szombaton Balatonfüredről indult hajnali 3:10 perckor és a 211 kilométeres, folyamatos váltófutás és kerékpározás után május 5-én, vasárnap 2:10 perckor ért célba, így a csapat 23 óra folyamatos futással és kerékpározással kerülte körbe idén is a Balatont.

A versenyen való részvétellel az intézmény elszánt és lelkes csapata szeretné felhívni az iskola tanulóinak figyelmét a sportszeretetre, az ökotudatosságra és a környezet védelmére. Megálmodták, és meg is csinálták: pedagógusok, szülők együtt. Ezzel pedig elmondásuk szerint nemcsak 211 kilométert tettek meg 23 óra alatt futva, biciklizve, szurkolva és egymást támogatva a Balaton körül, hanem tettek valami mást is Együtt, egymásért.

FB_IMG_1715696888019

Futók: