A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara 2024. december 5-én tartotta meg „Híd az egyetemi mérnökképzésbe” című eseményét, melyen középiskolai vezetők és duális képzési partnerek vettek részt.
Az SZTE Mérnöki Karának küldetése, hogy hidat képezzen a középszintű oktatás és a munkaerőpiac szereplői között. Ennek fényében már ötödik alkalommal szervezték meg a „Híd az egyetemi mérnökképzésbe” című rendezvényt.
Az eseményen a régió szakképző iskoláinak, szakképzési centrumainak, gimnáziumainak vezetői vettek részt közel 30 különböző intézményből, valamint a kar duális és kooperatív képzésben résztvevő partnerei. Prof. Dr. Sárosi József dékán mutatta be az SZTE Mérnöki Kar képzési repertoárját és a kar által nyújtott lehetőségeket. A mérnökképzésről, mint perspektíva a középiskolások számára Erdélyi Margit, a Szegedi Szakképzési Centrum főigazgatója és Kulcsár László, az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium igazgatóhelyettese beszélt. A duális és kooperatív képzési lehetőségeket Dr. Péter Szabó István, az SZTE Mérnöki Kar Duális Képzési Központjának vezetője mutatta be. A vállalati partnerek és a hallgatók is megosztották tapasztalataikat, majd kerekasztal-beszélgetéssel zárult az esemény.
– A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara nagy gondot fordít társadalmi küldetése eredményes teljesítésére, ezért határozott szándéka, hogy partnereivel közösen regionális szinten hatékonyan működő tudásrendszert építsen. Ennek révén a középfokú oktatási szereplők, valamint a vállalati szféra közötti híd szerepet felvállalva segíti a térség fiataljait a középfokú oktatásból az egyetemi mérnökképzésbe való átmenetben, vállalati partnerei közreműködésével pedig az egyetemi képzésen túlmutató életpályát kínál az itt végző hallgatóknak – hangsúlyozta Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja.
A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara híd szerepet felvállalva segíti a térség fiataljait a középfokú oktatásból az egyetemi mérnökképzésbe való átmenetben hangsúlyozta Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja Fotó: Újvári Gréta
Az intézmény a Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikumával közös együttműködését még magasabb szintre emelte, ugyanis tanulócsoportjaik számára kölcsönös labor- és műhelyhasználatot biztosító szerződést írtak alá. A találkozón további megállapodásokat is kötöttek, melynek értelmében a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Vári Szabó István Szakképző Iskola és Kollégium, a Gyulai Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola, továbbá a régió hetedik szakképzési centrumaként a Déli Agrárszakképzési Centrum is csatlakozott a Mérnöki Kar partnerintézményeinek sorához.
Újvári Gréta
Borítókép: SZTE Mérnöki Kar: Híd a jövő mérnökei felé Fotó: Kovács-Jerney Ádám