A GE HealthCare HRmenedzsere, Őri Marianntartott előadást a Szegedi tudományegyetemen, az SZTE IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont „Családbarát Egyetem” programja keretében november 26-án.
A GE HealthCare-t 2020 óta együttműködő partnerként van jelen az SZTE oktatási és szakemberképzési rendszerében. A vállalat és a egyetem a nemzetközi K+F+I térben is együttműködik, elsősorban az egészségipari kutatás-fejlesztés, illetve az így létrejövő technológiák, szellemi termékek innovatív hasznosításában.
Az SZTE Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont vezetője, az esemény házigazdája, Dr. Jancsák Csaba az előadás előtt elhangzott köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy a központ egyik legfontosabb missziója az SZTE társadalmi felelősségvállalásának támogatása kutatási tényeken alapuló fejlesztések létrehozásával a társadalmi integráció, inklúzió, a társadalmi felzárkózás és a közösségi erőforrások, valamint a családügyek tématerületén. Ebben a feladat megvalósításában, a Családbarát Egyetem munkacsoportban a GE HealthCare 2022 óta együttműködő partnere az SZTE IKIKK-nek . Az előadás ennek a folyamatnak az eredményeés az együttműködés tervek szerint azzal folytatódik, hogy a vállalkozás által alkalmazott szemléletmódot, például a munkavállalói juttatásokkal és kedvezményekkel kapcsolatos tapasztalatokat bemutatják az egyetem hallgatóinak (pl. az emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésben). Ezek az ismeretek hasznosítható információkat jelenhetnek az alkalmazott kutatásokhoz és hatástanulmányokhoz, illetve vezetői döntésekhez is.
Őri Mariann a GE HealthCare HR-menedzsere Fotó: Kovács-Jerney Ádám
Az SZTE JGYPK Békési Imre termében A GE HealthCare DEI stratégiája magyarországi viszonylatban címmel tartott előadás nagy hallgatói érdeklődés mellett zajlott. Őri Mariann a GE HealthCare HR-menedzsere az előadás első részében bemutatta a cég szervezeti struktúráját; a hallgatók megtudták, hogy a közel 25 éve Magyarországon jelen lévő vállalat az egyik legnagyobb az iparág spektrumát lefedő medtech cégek között. A budapesti, szegedi, és pátyi telephelyeinek többszáz aktív és elkötelezett munkatársa van, köztük sokan az SZTE egykori hallgatói (maga az előadó is, aki szép emlékeket őriz az alma materben töltött évekből). Őri Mariann megosztotta a hallgatósággal a cégnek azt a törekvését, hogy más fejlesztések mellett az SZTE-vel partnerségben olyan mesterséges intelligencia alapú megoldásokon dolgoznak, amelyek lehetővé teszik a személyre szabott orvoslás megvalósítását.
Az előadó kiemelte, hogy a nemzetközi kifejezéssel DEI-nek nevezett stratégia (Diversity, Equity, Inclusion) megvalósítása az adott társadalom kulturális sajátosságainak figyelembevételével történik. Fotó: Kovács-Jerney Ádám
A bevezető információk után az előadás második részében a HR-szakember szervezeti aktivitásokról, eseményekről beszélt, képekkel és ábrákkal gazdagon illusztrált prezentációjában. Az előadás során nemcsak a megvalósított eseményeket és programokat mutatta be, hanem a munkavállalók kapcsán alkalmazott intézkedések alapjait, filozófiáját, melynek hangsúlyos részét képezi a társadalmi felelősségvállalás, a családbarát munkahely szemléletmód, és a munkahelyi közösségek önszerveződésének támogatása. Az előadó kiemelte, hogy a nemzetközi kifejezéssel DEI-nek nevezett stratégia (Diversity, Equity, Inclusion) megvalósítása az adott társadalom kulturális sajátosságainak figyelembevételével történik.
Az előadás végén Őri Mariann kérdésekre válaszolt. Elsősorban a hétköznapi megvalósításra és a tapasztalatokra vonatkozó kérdések voltak, amelyekből arra is következtethetünk, hogy a jelenlévőket megszólították, elgondolkodtatták az előadó által elmondottak, és – ahogy az egyik hozzászólásban elhangzott – nem a reklámérték vagy a „jóemberkedés” miatt „munkavállalóbarát” a cég, hanem azért, mert feltételezik, hogy ez növeli a hatékonyságát.
Ehhez a gondolathoz kapcsolódott Dr. Saághy Andrea az SZTE humánpolitikai igazgatója, aki elmondta, hogy a Szegedi Tudományegyetem stratégiai missziójához illeszkedve, az egyetemi vezetés döntése alapján és irányításával, két éve elindította azt a folyamatot, amelynek eredményeként az SZTE Családbarát Egyetemmé vált
- Mára már elérkezett az idő, hogy az eddigi fejlesztési irányba illeszkedve, egyetemünk meghatározza azokat a tennivalókat, amelyek mellett a továbblépés és a megvalósítás még inkább tervezhető pályára áll. Ennek szükségességét megerősítik azok a társadalmi folyamatok és az egyetemet érintő változások, melyek egyszerre igazolják az eredeti szándék indokoltságát, s az egyetem további működését is hatékonyabbá teszik. Így, a Családbarát Egyetem megvalósítása egyszerre jelenti egyetemünk társadalmi felelősségvállalásának kifejeződését és ugyanakkor az egyetem működési hatékonyságának, versenyképességének javítását is. Az eltelt időszakban kutatások zajlottak és számos fejlemény történt, amelyek előzményként jó alapot adhatnak, hogy a fejlesztés egy következő szakaszba léphessen - fogalmazott Dr. Saághy Andrea.
SZTEinfo
Fotók: Kovács-Jerney Ádám