SZTEhírek

Hallgatói díjátadó ünnepség a Szegedi Tudományegyetemen

2023. december 13.

A hagyományokhoz híven, az SZTE Rektori Hivatalának díszterme adott otthont az egyetem Hallgatói Díjátadó ünnepségének december 12-én. Az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája immár 30 éve, minden év decemberében megszervezi az ünnepséget annak érdekében, hogy az arra érdemes hallgatókat megjutalmazza. Az eseményen köszöntőt mondott Prof. Dr. Gellén Klára, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese.

– Ahogyan az már a felkonferálásban is elhangzott: harmincéves évfordulót ünneplünk ma, ez egy kivételes alkalom a Szegedi Tudományegyetem életében. Önök ugyanis azok a hallgatóink, akik nemcsak a tanulmányaikban emelkednek ki és teljesítenek kiválóan, hanem ápolják a kultúrát, a művészeti értékeket és a sportban is remek eredményeket érnek el. Amikor arról beszélünk, hogy ezeken a területeken milyen tulajdonságokkal lehet helytállni és érvényesülni, az elhivatottságot, az elköteleződést, a kitartást, a szenvedélyt és az alázatot emeljük ki. Én azt gondolom, hogy ezek a tulajdonságok mind megvannak Önökben. További sok sikert és kitartást kívánok a megőrzésükhöz – mondta Prof. Dr. Gellén Klára, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese, aki ezt követően ismertette azt a négy kategóriát, amelyben az SZTE hallgatói díjaikat átvették. Majd Szent-Györgyi Alberttől idézett: „Az alkotóművészt nem dicsérő szavakkal tisztelhetjük meg legjobban, hanem azzal, hogy ha megértjük és megbecsüljük művét.”

Prof. Dr. Gellén Klára

A Kulturális Iroda 2023 őszén kiírt művészeti pályázatainak díjazottjai kategóriánként:

Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny

I. Nagy Anikó (BTK kommunikáció és médiatudomány 2.)

II. Kiss Emma (BTK pszichológia 1.)

III. Ágó Gergely (TTIK vegyészmérnök 1.)

III. Kiss Adrienn (BTK magyar-dráma- és színházismeret osztatlan tanári 3.)

A zsűri tagjai: Dr. Havas Judit előadóművész, irodalomtörténész, Barnák László főigazgató (Szegedi Nemzeti Színház), Dr. Kosztándi István hegedűművész, tanszékvezető egyetemi docens (SZTE BBMK), Varga Kornél zenekarvezető, művészeti vezető (Fonó Klub Szeged), Dr. Kosztolányi József egyetemi docens (SZTE TTIK Bolyai Intézet, Szeged Egyetemi Színház), Tajti Gabriella irodavezető (SZTE NKI Kulturális Iroda).

hallgatói díjátadó

Több kategóriában díjazták a hallgatókat.

Egyetemi Zenei Verseny

Komolyzenei kategória

I. Tóth Viktória Sára hegedű (BTK néprajz MA 1.)

Népzenei kategória

I. Rekecsin együttes (Mészáros Csaba ének-hegedű-koboz, GTK gazd. és menedzsment 2.; Pap Janka népi ének-dob, JGYPK szociálpedagógia 4.; Dr. Mészáros Csongor (FOK Klinikai Orvostud-ok Doktori Iskola 1.)

II. Dudás Kata népdalénekes (BTK magyar nyelv és irodalom MA 1.)

III. Kasza Dániel tekerő (BTK néprajz MA 1.)

Jazz, musical, sanzon kategória

I.  Lalait együttes (Tóth Viktória Sára hegedű BTK néprajz MA. 1., Arany Éva ének, gitár JGYPK ének-angol tanár, 4.; Sóczó Viktória zongora BTK néprajz MA 1.; Kaiser Csilla cajon, dob)

II.  Kenyeres Árpád ének, gitár (BTK pszichológia 3.)

hallgatói díjátadó

Zenés előadások tették ünnepélyesebbé a rendezvényt.

Gyermekvers Pályázat

II. Hegedűs Dorka (TTIK biológia 1.)

II. Geiger Zoé (BTK magyar–ének tanári 3.)

III. Fábián Ildikó Mercédesz (JGYPK német és nemzetiségi német nyelv és kult. tanár MA)

III. Tóth Emese Erzsébet (BTK néprajz, balkanisztika specializáció 2.)

A zsűri tagjai: Dr. Bencsik Orsolya író, egyetemi docens (SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék), Bene Zoltán író, szerkesztő, Trogmayer Éva író, újságíró

hallgatói díjátadó
Az eseményen készült fotók a galériára kattintva tekinthetők meg.

Egyetemi Mesepályázat

I. Farkas Fanni (GTK pénzügy és számvitel 1.)

II. Csoma Dalma (BTK kommunikáció és médiatud. 2.)

III. Válóczi Virág Eszter (GYTK gyógyszerész 4.)

III. Sütő Hedvig (SZAOK ált. orvos 1.)

A díjazottak pénzjutalomban részesültek, és rektori oklevelet kaptak.

SZTE Jó tanuló, jó sportoló verseny 2023

Nők

I. Komáromi Krisztina Panna, TTIK molekuláris bionika mérnök 3.

Sportág: sportlövészet

II. Bellian Zsófi, BTK pszichológia 2.

Sportág: akrobatikus Rock and Roll, Hiphop

III. Kondász Andrea, SZTE JGYPK rekreáció és életmód 3.

Sportág: majorette

Férfiak:

I. Mocsári Bence Máté, GTK kereskedelem és marketing 5.

Sportág: paratriatlon

II. Fülöp Álmos Huba, FOK fogorvos

Sportág: tájékozódási futás

III. Borsos Kristóf, JGYPK rekreáció és életmód 3.

Sportág: judo

csoportkepA díjazottak.

Az ünnepséget zenei előadások és szavalatok tették meghittebbé. Közreműködött a Szegedi Egyetemi Énekkar Száz Krisztina és Kohlmann Péter vezényletével. A díjakat Prof. Dr. Gellén Klára, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese és Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója adta át.

Pósa Tamara

Borítókép: Hallgatói díjátadó ünnepség a Szegedi Tudományegyetemen.

Fotó: Kovács-Jerney Ádám, Rómer János