SZTEhírek

jog

Bűnügyekről, büntetésekről, bűnös mítoszokról közérthetően

2023. április 14.

Április 17-én, hétfőn este 18 órától érkezik Prof. Dr. Karsai Krisztina büntetőjogász, s vele együtt a tavaszi évad legizgalmasabb előadása a Mentor(h)álóba. Az SZTE ÁJTK Bűnügyi Tudományok Intézetének vezetője bűnügyekről, büntetésekről és bűnös mítoszokról beszél közérthetően az IH Rendezvényközpontban.

Ha érdeklik a bűnügyi sorozatok és a krimik, az "ügyvédes" filmek, ha kíváncsi arra, hogy a bűncselekményekről, tettesekről, börtönökről vagy épp a nyomozó hatóságról látott/hallott „bűnös mítoszok” valóban igazak-e, valóban úgy vannak-e, akkor Prof. Dr. Karsai Krisztina büntetőjogász április 17-i szegedi előadásán ott a helye!

Izgalmas kérdések, szakszerű válaszok:

- Vajon tényleg belefér (azaz nem tilos), hogy két csomag olasz szemes kávét átadjunk a nővérnek, ha hozzátartozónk bent fekszik az osztályon?

- Rendelkezhet-e a tinédzser a saját testéről készült erotikus képekről?

- Valóban magánügy a gyermeknevelés?

- Tényleg beleegyezés a hallgatás, mondjuk a szexben is?

Az átlagembernek ugyan sok részletet nem kell ismerni a büntetőjog világából, azt viszont el kell kerülnünk, hogy amit tudunk, azt rosszul tudjuk.

Karsai_Krisztina_plakat_kicsi2

Az előadás címe: Bűnös mítoszok útvesztőjében - Tévhitek a büntető igazságszolgáltatás köréből

Az előadás időpontja: 2023. április 17. hétfő 18.00

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

Az előadás a 18. Egyetemi Tavasz programsorozatban valósul meg.

Az előadásra a Szegedi Tudományegyetem dolgozói és hallgatói SZTE-kártya felmutatásával kedvezményes jegyeket vásárolhatnak a rendezvény helyszínén, az IH Rendezvényközpontban.

Jegyek személyesen az IH Rendezvényközpontban és online ezen az oldalon kaphatók.