SZTEhírek

emeld_a_gyereket_a_magasba

Emeld a gyereket a magasba!

2022. szeptember 19.

A Szegedi Tudományegyetem IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetencia Központ részvételével idén már ötödik alkalommal rendezi meg a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom a nagy sikerű országos gyerekemelési rekordkísérletet. Izgalmas programokkal várnak minden érdeklődőt 2022. szeptember 24-én a Szent-Györgyi Albert Agóra Rendezvényközpontban.

A nagysikerű kezdeményezésen évente több tízezren vesznek részt az ország számos településén és a határon túl is családi napok, gyerekrendezvények keretében, ahol egyszerre emelik magasba gyerekeiket szüleik.

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom arra törekszik, hogy idén is megmutassa, a gyerek a legnagyobb érték, a boldogság forrása, mert családban élni jó! A szegedi program idén a lovagok, hercegnők világába invitálja a családokat.

A program szegedi szervezője a Szegedi Tudományegyetem IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetencia Központ, a Szent-Györgyi Albert Agóra Rendezvényközpont, a Somogyi-könyvtár Agóra Gyermekkuckó, és Szeged Megyei Jogú Város.

305961959_1488337231615128_8340931346589490856_n

Részletes program:

9:15- 10.00 Mátyás Király meg az igazmondó juhász - Aranygyapjú társulat

10.00- 11.00 Lovagi bemutató – Oroszlánszív Lovagrend

10:15 – 10:55 Ringató foglalkozás kicsiknek (nagyteremben, ha csak erre érkezik a Gogol utca felől érdemes bejönni)

11:00 Gyereket a magasba! - emeljünk fel minél több gyereket!

11:05 Gyerektáncház középkori és moldvai táncok - Mentés Másként Együttes

11:30 Tulipánból kiskirály vásári játék – Diónyi színpad

Egyéb programok:

• Meseösvény- játékos feladatokkal ajándékért

• Ugrálóvár

• Lovagi játékok

• Kézműves foglalkozások

• Kószáló bábosok

• tanácsadások kisgyermekes szülőknek szakemberektől – hordozás, szoptatás logopédia, családi napközi, zenei nevelés, egészség, hangszerkiállítás.

A program Facebook eseménye itt érhető el!