SZTEhírek

tessek

Díjazták a BTK oktatójának filmjét a Bujtor István Filmfesztiválon

2022. augusztus 24.

Különdíjas lett Klucsik Edit, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék televíziós szakirányú vezetőjének zenés ifjúsági filmje a Bujtor István Filmfesztiválon.

A Tessék engem elrabolni! című zenés ifjúsági film főszereplője, Misi, intézetben nevelkedik, ám mivel soha nem érkezik hozzá látogató, szülőkre vágyik. Egy napon üzenetet ír Rózsika néninek, aki a piacon megsimogatta, hogy vigye őt el magával, és bedobja a papírt a háza ablakán.

A hivatásos színészek mellett tizenkilenc gyerekszereplőt is felsorakoztató produkció színházi-, televíziós- és zenei szakemberekből összeálló stábja májusban nyolc nap alatt forgatta le Szeged ismert és érdekes helyszínein a nyolcvan perces játékfilmet.

A film trailere ide kattintva tekinthető meg.