Bezár

SZTEhírek

II. Mérnöki Karrierhét_Állásbörze, BYD-nap és állásinterjú szimulátor

II. Mérnöki Karrierhét: Állásbörze, BYD-nap és állásinterjú szimulátor

II. Mérnöki Karrierhét: Állásbörze, BYD-nap és állásinterjú szimulátor

2025. február 24.
2 perc

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara 2025. február 11. és 13. között megrendezte II. Mérnöki Karrierhét eseményét, amire a kar jelenlegi és volt hallgatóit várta, hogy karrierjük elindításában és a meglévő karrierút szélesítésében segítsen.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A rendezvény hagyományosan a Duális és Kooperatív Börzével indult. A Mérnöki Kar 12 különböző partnere várta a gyakornoki lehetőségek iránt érdeklődőket, továbbá gyárlátogatásra, tanulmányi versenyekre is jelentkezhettek a diákok, valamint stíluskommunikációval kapcsolatban is ismeretekre tehettek szert a vállalkozó szellemű hallgatók. A rendhagyó órai „kicsengetéseket” a Darázs Motorsport cross autója biztosította a nap során.

A rendhagyó órai „kicsengetéseket” a Darázs Motorsport cross autója biztosította a nap során

A rendhagyó órai „kicsengetéseket” a Darázs Motorsport cross autója biztosította a nap során Fotó: Kovács-Jerney Ádám

A karrierhét következő csúcspontja az elektromosautó-gyártó óriás, a BYD látogatása volt a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán, ahol a cég képviselői érdekes előadásokkal keltették fel a szegedi mérnökhallgatók figyelmét az elektromosautó-gyártás iránt. A kar udvarán egy autómodellt is meg lehetett nézni, a járművet a gyár egyik mérnöke mutatta be a hallgatóságnak.

A rendezvény hagyományosan a Duális és Kooperatív Börzével indult

A rendezvény hagyományosan a Duális és Kooperatív Börzével indult Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Az eseménysorozat utolsó napján, csütörtökön a nagy népszerűségnek örvendő Állásinterjú szimulátor programra került sor, ahol a kar hallgatói magyar, illetve angol nyelvű interjúhelyzetekben próbálhatták ki magukat valós vállalati interjúztatók között. Az eseményen a Givaudan Hungary Kft. és az Ezabeszéd – Toastmasters Szeged Retorika Klub képviselői értékelték az önéletrajzokat, interjúkat. Emellett Lantos Mónika tréner egy élménydús Mérnöki Kommunikációs Műhely Workshopot tartott az érdeklődő diákok számára, akik tippekkel és a stíluskommunikáció fortélyaival lettek gazdagabbak.

II._Mernoki_Karrierhet_Allasborze_BYD-nap_es_allasinterju_szimulator_galeria

II. Mérnöki Karrierhét Állásbörze, BYD-nap és állásinterjú szimulátor képgaléria itt érhető el Fotó: Kovács-Jerney Ádám és Újvári Gréta

– Fontosnak tartjuk, hogy hallgatóink már a tanulmányaik során találkozzanak a vállalatokkal, az általuk elvárt igényekkel, ezért mindig nagy hangsúlyt fektetünk az ilyen célzattal életre keltett rendezvények megszervezésére és azok színes kínálatára. A mostani karrierhét annyiban volt különlegesebb a már megszokottól, hogy a Darázs Motorsport cross autója és a BYD ATTO 3-as személygépkocsija, mint mérnöki alkotások is kiállításra kerültek, és azokba be is lehetett ülni. A visszajelzések alapján a többnapos rendezvény egyértelmű győztesei a hallgatók – hangsúlyozta a mérnöki karrierút megalapozásának jelentőségét az SZTE Mérnöki Kar dékánja, Prof. Dr. Sárosi József.

A Mérnöki Kar büszke arra, hogy kiterjedt, megközelítőleg 200 különböző vállalati kapcsolatot számláló kapcsolatrendszerrel rendelkezik, és hogy duális és kooperatív képzésben a szegedi egyetem élén áll.

Borítókép: II. Mérnöki Karrierhét: Állásbörze, BYD-nap és állásinterjú szimulátor Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek