SZTEhírek

img_6118

Október elsején bárki találkozhat a Szegedért Alapítvány SZTE-s díjazottjaival és kérdezhet is tőlük

2024. szeptember 27.

A Szegedi Tudományegyetem számára kiemelten fontos a társadalmi szerepvállalás, különösen az, hogy az Egyetemen keletkezett tudást a társadalom minél szélesebb köre ismerje meg és hasznosíthassa. Többek között ezt is elismerik évről évre a Szegedért Alapítvány díjaival. 2024-ben is több egyetemi oktató kapott elismerést, amivel kapcsolatban a Dugonics Társaság, a város legrégebbi civil szervezete október 1-én nyilvános rendezvényre invitálja a díjazottakat és az érdeklődőket.

Márciusban megírtuk, hogy a Szegedi Nemzeti Színházban vette át a Szegedért Alapítvány fődíját Dr. Varga Endre traumatológus, az SZTE professzora. A tudományos kuratórium díját Prof. Dr. Tamás Gábor biológus, a művészeti kuratórium díját Németh György fotográfus, a társadalmi-állampolgári kuratórium díját Szűcsné Kolonics Erika közművelődési szakember nyerte el idén. A díjazottakat külön cikkben is bemutattuk. Szintén lehet találkozni a rendezvényen Prof. Dr. Janka Zoltán pszichiáterrel, az SZTE professor emeritusával, akit még 2020-ban díjazott a Szegedért Alapítvány.

A Dugonics Társaság soron következő programjára 2024. október 1-én 18 órakor a szegedi városháza házasságkötő termében kerül sor, amelynek címe: Beszélgetés a Szegedért Alapítvány díjazottjaival.

dugonics-tarsasag-logo-150

A beszélgetés résztvevői:

- fődíjas (2024), Prof. Dr. Varga Endre traumatológus,

- a Tudományos Kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla díja (2024), Prof. Dr. Tamás Gábor biológus,

- a művészeti kuratórium Gregor József díja (2024), Németh György fotográfus

- a Társadalmi-Állampolgári Kuratórium Debreczeni Pál díja (2024), Szűcsné Kolonics Erika közművelődési szakember

- a tudományos kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla díja (2020), Prof. Dr. Janka Zoltán pszichiáter

Az esemény házigazdája és a díjazottak beszélgetőtársa Vécsei László, a Dugonics Társaság elnöke.

A programon a díjazottak beszámolnak majd a díjhoz kötődő tevékenységük legfrissebb vonatkozásairól is. A rendezvény nyilvános, minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Lévai Ferenc

Nyitókép: Pr. Dr. Tamás Gábor átveszi a díjat. Fotó: Bobkó Anna