A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán működő SZTE Skywalkers rakétacsapat legújabb fejlesztése, a Sierra III modell, újabb sikeres repülést zárt.
A bajai repülőtéren október 26-án végrehajtott felbocsátás során a rakéta 575 méteres magasságot ért el. Ez volt a modell első hazai repülése, miután szeptemberben Lengyelországban is bizonyította képességeit.
A rakéta 575 méteres magasságot ért el Fotó: SZTE Skywalkers
– A cél számunkra az első magyarországi sikeres felbocsátás elérése volt. Az eseményre az utoljára repülő Sierra III-al mentünk, melyben csak a motort cseréltük ki egy nagyobb, Pro 38 6G-re. Az alapos előkészületeknek és a precíz kivitelezésnek köszönhetően a felbocsátás minden szempontból zökkenőmentesen zajlott – nyilatkozott a bajai repülésről Tatai Ákos, az SZTE Skywalkers csapatvezetője.
Az SZTE Skywalkers tagjai nagyon jól érezték magukat az eseményen Fotó: SZTE Skywalkers
A csapat immáron a 2024 szeptemberében felvett új tagokkal kiegészülve vágott neki a Bajai Tudományos Ismeretterjesztő Egyesület Rakétás hétvége kihívásnak. Az SZTE Skywalkers tagjai nagyon jól érezték magukat az eseményen.
– Rendkívül büszkék vagyunk a csapat teljesítményére. A Sierra III sikeres repülése újabb bizonyítéka annak, hogy a szegedi fiatalok képesek világszínvonalú mérnöki teljesítményekre - mondta Prof. Dr. Sárosi József, az SZTE Mérnöki Kar dékánja.
A Sierra III sikeres repülése újabb bizonyítéka annak, hogy a szegedi fiatalok képesek világszínvonalú mérnöki teljesítményekre Fotó: SZTE Skywalkers
Az október végi hétvégén megközelítőleg 10 különböző rakétát lőttek ki, köztük az SZTE Skywalkers Sierra III modelljét is. Technikai újdonság volt, hogy tesztelték a hallgatók az új indítóállványt. A csapat büszke lehet magára, hiszen vezetőjük elmondása alapján minden a tervek szerint zajlott, hiba nélkül történt a fellövés és a landolás a bajai eseményen.
A szegedi Skywalkers nem áll meg itt, már a következő nagy célkitűzéseken dolgoznak. Egy teljesen új, hibrid hajtású rakétamodell fejlesztését kezdték meg, amellyel a 2025-ös EuRoC versenyen szeretnének indulni. A csapat tagjai elmondták, hogy az új rakéta még fejlettebb technológiákat tartalmaz majd, és újabb mérföldköveket fognak állítani a hazai rakétafejlesztés történetében.
SZTEinfo
Borítókép: Utoljára lőtte fel Sierra III-as rakétáját az SZTE Skywalkers Fotó: SZTE Skywalkers