Bezár

Sajtószoba

nyilt_nap_szte_2024

Az elmúlt évtized leglátogatottabb Nyílt napján több mint 4000 résztvevő ismerkedett az SZTE-vel

Az elmúlt évtized leglátogatottabb Nyílt napján több mint 4000 résztvevő ismerkedett az SZTE-vel

2024. november 28.
3 perc

Rekordszámú résztvevővel rendezett népszerű Nyílt napot a Szegedi Tudományegyetem 2024. november 28-án, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A felvételire készülő középiskolások, valamint szüleik és tanáraik minden kérdésükre választ kaphattak a rendezvényen és izgalmas kiegészítő programokba is bekapcsolódhattak. Az érdeklődők megismerhették az egyetem képzéseit, ösztöndíjait, valamint azokat a plusz lehetőségeket, amelyek miatt életre szóló élményekkel gazdagodhatnak azok, akik az SZTE-n végzik felsőoktatási tanulmányaikat.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az elmúlt 10 év legnagyobb érdeklődése mellett, több mint 4000 regisztrált résztvevővel tartott Nyílt napot a Szegedi Tudományegyetem 2024. noveben 28-án. Az őszi Nyílt nap alkalmából középiskolások népesítették be az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központot.

2024_nyilt_nap_osz

Galéria a Nyílt napról, Kovács-Jerney Ádám fotói

Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja nyitotta meg a rendezvényt, kiemelve mindazt, amiben a Szegedi Tudományegyetem többet adhat más felsőoktatási intézményeknél. A kancellár felhívta a figyelmet arra is, hogy az egyetem a középiskolásokkal is szoros kapcsolatot épít és már a kezdet kezdetén segíti és díjazza a kiválóságot, ösztönzi a legjobbakat, hogy Szegedre felvételizzenek. Dr. Fendler Judit elmondta, hogy a Szegedi Tudományegyetem kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerének – köztük a kilenc vezető európai egyetemet tömörítő EUGLOH-nak – köszönhetően a hallgatók mobilitása és nemzetközi tanulmányai is széles skálán mozognak.

fj

Felhívta a figyelmet arra is, hogy Szeged a német Göttingenhez és Heidelberghez hasonlóan ideális méretű város, ahol az egyetemista lét minden előnye megtapasztalható. Köszöntőjét azzal zárta, hogy éppen a személyes élmények nyújtotta plusz miatt gondolja úgy, hogy az egyetem nem fog teljesen az online térbe költözni és reméli, minél több érdeklődővel találkozhat majd a beiratkozás során.

nyilt_nap_3

Prof. Dr. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese bemutatójában átfogó képet adott a Szegedi Tudományegyetemről, arra fókuszálva, ami fontos, aktuális és vonzó lehet a középiskolások számára. A délelőtt során Pethő Judit, az Oktatási Hivatal Felsőoktatási Felvételi Főosztály főosztályvezetője a felvételi eljárásról tájékoztatta a résztvevőket.

gk

A nyílt nap képzési kiállításán a leendő hallgatók a karok képviselőinek tehették fel kérdéseiket. Az egyetem 12 kara több mint 550 szakon kínál lehetőséget a továbbtanulásra nappali, levelező és távoktatás tagozaton. A középiskolásokon kívül az osztályfőnökök, pályaválasztási tanácsadók és minden érdeklődő szaktanár számára lehetővé vált az egyetemi képzésekre vonatkozó részletes információk megismerése a nyílt napon. Külön előadás részletezte a felvételi eljárás menetét a határon túli magyar diákok szempontjából. A nyílt napon a diákok megismerhették az SZTE hallgatói programjait, szervezeti egységeit, amelyek már a felvételi és az első évek során is támogatják őket. Külön foglalkoztak a nyílt napon a kollégiumokkal, a nemzetközi ösztöndíjakkal. Bemutatkozott a Junior Akadémia és a Mathias Corvinus Collegium is egy-egy előadáson.

nyilt_nap_1

Az információszerzést a Nyílt nap szervezői szórakoztató kiegészítő programokkal színesítették, így aki akart, meglátogathatta az SZTE Kémiai Intézetet, végigjárhatta a különböző típusú hallgatói laboratóriumokat, megismerkedhetett a kutatás és oktatás során használt eszközökkel és műszerekkel. A programok között szerepelt Élményséta Szeged belvárosában, a Mechatronikai és Automatizálási Intézet laboratóriumainak látogatása, és lehetőség nyílt a bölcsészkar épületének bejárására, valamint a kollégiumi életbe is bepillanthattak az érdeklődők a Márton Áron Szakkollégium jóvoltából. A Márton Áron Kollégium a határon túli magyar hallgatók számára kínál lakhatási lehetőséget és tehetséggondozó programokat. Érdekes, interaktív természetismereti sétára várták a jelentkezőket az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főépületében, ahol az Interaktív Természetismereti Tudástár rejtelmeit ismerhették meg a diákok.



Lévai Ferenc

Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek