SZTEhírek

HERA_elnokseg_2_B-J_JancsakCs-JuhaszE-KozmaT-MrazikJ

Az SZTE oktatóját választották a Magyar Nevelés- és Oktatáskutatók Egyesülete alelnökének

2024. június 04.

A Magyar Nevelés- és Oktatáskutatók Egyesülete (HERA) új elnökséget választott. Dr. Jancsák Csabát, a Szegedi Tudományegyetem habilitált egyetemi docensét alelnökké választották. A HERA 642 taggal rendelkező, 17 szakosztályból álló szervezet, amelynek célja a hazai és nemzetközi tudományos hálózatokban való részvétel, kutatások támogatása, fórum biztosítása a neveléstudományok művelői számára, véleménynyilvánítás oktatási kérdésekben, kiadványok szerkesztése és konferenciák szervezése.

A European Educational Research Association (EERA) magyarországi tagszervezete, a Hungarian Educational Research Association (HERA) május 23-án tartotta tisztújító közgyűlését, amelyen az alapító elnököt, Prof. Dr. Kozma Tamást örökös elnökké választották, ezt követően Dr. Juhász Erikát (Debreceni Egyetem Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék) elnökké, Dr. Mrázik Juliannát (Pécsi Tudományegyetem Nevelés- és Oktatáselméleti Tanszék) és Dr. Jancsák Csaba habilitált egyetemi docenst (Szegedi Tudományegyetem Alkalmazott Társadalomtudományok Tanszék) alelnökké választották.

HERA_Elnokseg_3_B-J_JancsakCs-JuhaszE-KozmaT-MrazikJ

A 642 hazai szakembert tömörítő szervezet keretében 17 szakosztály működik. A közhasznú besorolású szervezet legfőbb céljai: a hazai és nemzetközi tudományos hálózatokban való szakmai részvétel; hazai és nemzetközi neveléstudományi kutatások folytatása, támogatása; fórum biztosítása a neveléstudományok művelőinek; tudományos, szakmai véleménynyilvánítás az oktatásügy kérdéseiben; tudományos kiadványok szerkesztése, szakmai támogatása; szakmai konferenciák szervezése. A HERA az Akadémiai Kiadóval közösen gondozza a Hungarian Educational Research Journal (HERJ) tudományos folyóiratot és évenként más felsőoktatási intézményben rendezi a Hungarian Conference on Educational Research (HUCER) konferenciákat.

Linkajánló:

Hungarian Educational Research Association

European Educational Research Association

Hungarian Educational Research Journal

SZTEinfo

Borítókép: A Hungarian Educational Research Association elnöksége balról: Dr. Jancsák Csaba, Dr. Juhász Erika, Prof. Dr. Kozma Tamás, és Dr. Mrázik Julianna