Bezár

SZTEhírek

konyvespolc_4

Könyvajánló: Békési Tímea-Kassai Szilvia: Újraépített életek

Könyvajánló: Békési Tímea-Kassai Szilvia: Újraépített életek

2024. augusztus 23.
2 perc

A padból a sorok mögé. Hetente megjelenő könyvajánló SZTE-s szerzők tollából származó művekről. Minden héten mutatunk egy könyvet, amelyre érdemes odafigyelni.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

„A gyógyuláshoz sosincs késő, nem lehet elég korán elkezdeni, és valószínűleg befejezni sem lehet.”


Dr. Kassai Szilvia interkulturális pszichológia-szakértő, szakterülete a függőség, a kábítószer-használat, a mentális betegségek és az ezekből való felépülés. 2019-ben szerzett doktori fokozatot a klinikai pszichológia és addiktológia területén. Jelenleg egyetemi tanársegédként dolgozik a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézetében. Érdeklődése középpontjában a szenvedélybetegségek felépülés-központú szemlélete áll.

 

Békési Tímea addiktológiai konzultáns, etnográfus, képzésben lévő családi tanácsadó, gyászkísérő és meseterapeuta. Két évtizede dolgozik a szenvedélybeteg-ellátásban, függőkkel és hozzátartozóikkal, egyéni, csoportos és családi konzultációs kereteken belül. Számos írása jelent meg a feldolgozatlan veszteségek és a függőségek kapcsolatáról, a szenvedélybeteg családban való nevelkedésről, valamint gyermekek gyászáról. A segítő munka mellett addiktológiai és a gyászfeldolgozást érintő témákban oktat és tart előadásokat. Elhivatottan küzd a szenvedélybetegség destigmatizációjáért. A Transzgenerációs történetek (2021.) és az Újraépített életek (2022.) című könyvek társszerzője.

Az élet tele van kihívásokkal, amelyek közül a legmélyebbek gyakran a családon belül rejtőznek. Békési Tímea és Dr. Kassai Szilvia Újraépített életek – Történetek szenvedélybeteg szülők felnőtt gyermekeiről című könyve olyan sorsokat tár elénk, amelyek a diszfunkcionális családok árnyékában formálódtak. A szerzők célja, hogy hitelesen és közérthetően mutassák be azt az érzelmi utat, amelyet ezek az emberek végigjárnak – a múlt traumáitól a jelen felismerésein át a jövő építéséig.

A könyv nem csupán személyes történeteket kínál, hanem mélyreható edukációs tartalommal is szolgál. Az olvasó képet kaphat arról, hogy a szenvedélybetegség hogyan formálhatja generációkon keresztül a családtagok életét, és miként vihetjük tovább a kapott örökséget. A szerzők segítenek ráébredni, hogy bár a múltunkat nem változtathatjuk meg, a jövőnkért mégis felelősek vagyunk. Ez a könyv reményt nyújt, hogy a traumáink ellenére is teljes életet élhetünk, és arra ösztönöz, hogy merjünk szembenézni önmagunkkal és a múltunkkal – mert az igazi gyógyulás mindig belülről indul.

Lázárné Csernus Anikó

SZTE Alma Mater

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

    Kapcsolódó hírek