Sajtószoba

Farkas Bertalan

Farkas Bertalan is előad a XXXII. SZTE Szabadegyetemen

2023. szeptember 18.

Klímaváltozások a történelemben, avagy mikorra várható a világvége? A magyar űrtevékenység múltja, jelene és jövője, valamint a vidékfejlesztés aktuális kérdései is szóba kerülnek majd a XXXII. alkalommal megrendezett SZTE Szabadegyetemen, ahol többek között Farkas Bertalan is előad.

Az előadássorozatnak a hagyományokhoz híven a 2023/24-es tanév őszi félévében is a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ ad otthont, 2023. szeptember 20-a és december 6-a között, minden szerdán 18 órától.

– Idén is változatos témákkal jelentkezik az SZTE Szabadegyetem. Több tudományágba enged bepillantást. A hallgatóság megismerkedhet az űrkutatás és a csillagászat legújabb eredményeivel. Számos előadás érint aktuális problémákat, így a nyelvtanulást, a klímaváltozást, a digitális kor kihívásait, a vidékfejlesztés aktuális kérdéseit vagy a párkapcsolatok jogi vonatkozásait. Nem hiányoznak majd a hagyományos kérdésfelvetések sem. Ilyen lesz például az ókori, illetve az erdélyi történelem egy-egy izgalmas felvetése – emelte ki Prof. Dr. Zakar Péter, a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati rektorhelyettese az eseménysorozat kapcsán.

Az előttünk álló két és fél hónapban összesen 11 tudományos alapra épülő előadást hallhatnak az érdeklődők, amelyek célja a társadalom tudásának bővítése, érdeklődési körének kitágítása és nem utolsó sorban a szórakoztatás lesz. Az előadások bontása ide kattintva tekinthető meg.

A XXXII. alkalommal megrendezett SZTE Szabadegyetem előadásait a Szeged Televízióban, valamint az SZTE Szabadegyetem honlapján nézhetik vissza. Az előadás felvételeinek feltöltése a szerkesztés ütemében történik, így az előző heti előadások várhatóan hétfőnként kerülnek majd fel a honlapra. A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják.

Pósa Tamara

Borítókép: Farkas Bertalan is előad a XXXII. SZTE Szabadegyetemen.

Fotó: vezess.hu