SZTEhírek

SZTE BBMK

Óriási elismerésben részesült az SZTE BBMK hallgatója Bécsben

2023. február 28.

Czingel Sándor, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Zeneművésztanár mesterszakos, zongoraművész-tanár szakirányon tanuló hallgatója ismét meghatározó elismerésben részesült. Ezúttal a Bécsi Nemzetközi Mozart Zongoraversenyen díjazták, minek köszönhetően meghívást kapott a bécsi Konzerthausban rendezett gálakoncertre.

A Bécsi Nemzetközi Mozart Versenyt az egyik legnagyobb zeneszerző, Johannes Wolfgang Mozart emlékének szentelve hozták létre. A verseny célja, hogy a fiatal zenészeknek lehetőségük nyíljon arra, hogy egy videóban megmutathassák tehetségüket, amelyet aztán vezető zenészek és professzorok értékelnek.

A megmérettetés mindemellett lehetőséget biztosít egy globális online platformon való bemutatkozásra, valamint egy élő fellépésre is, mégpedig a világ egyik leghíresebb zenei helyszínén: a Wiener Konzerthausban.

Forrás/Fotó: BBMK