Sajtószoba

SZTE_Szabadegyetem

Szerdán indul az SZTE Szabadegyetem XXXI. szemesztere

2023. február 13.

A tudomány izgalmas témáiról színes és érthető formában tájékoztatnak az SZTE Szabadegyetem előadói. A félévről félévre megújuló SZTE-sorozat XXXI. szemesztere 2023. február 15-én startol és május 3-án zárul.

– A Szegedi Tudományegyetem Szabadegyeteme ismét változatos programot kínál a tudomány iránt érdeklődőknek. Az előadások számos tudományterületet felölelnek, így a hallgatók megismerkedhetnek az úszó polimergyökökkel, a legújabb archeogenetikai vizsgálatokkal, a covid utáni fogyasztási szokásokkal, az 1848/49-es szabadságharccal és más érdekes témákkal is. A szabadegyetem előadói arra törekednek, hogy kutatási eredményeiket szakszerűen és közérthetően osszák meg szűkebb és tágabb környezetükkel – fogalmazott a program kapcsán Prof. Dr. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

Az érdeklődők olyan kérdésekre is tudományos igényű és közérthető magyarázatot kapnak, mint például: milyen a kiegyensúlyozott párkapcsolat, melyek azok az új oktatási módszerek, amelyek hatékonyan és tartósan építik fel a hosszú távon elérhető tudást és milyen szerepet játszottak a tolmácsok és a renegátok az oszmán történetírásban. A szemeszterben az is kiderül, hogyan szolgálja a 3D nyomtatás a tudományt és a gyógyítást, hogyan alkalmazhatók a földmegfigyelési műholdak adatai a gazdaságban. Górcső alá kerül Görgei Artúr, az ismeretlen Móricz Zsigmond és az első népképviseleti országgyűlés vértanúi is.

Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.) kongresszusi termében szerdánként 18 órától pódiumra lépő előadók többsége a szegedi egyetem munkatársa. A vendégként érkező előadók ugyancsak szakmájuk jeles képviselői. A Szabadegyetem – Szeged XXXI. szemeszterének részletes programja itt érhető el.

Az eddigi hagyományoknak megfelelően az SZTE rögzíti a szabadegyetemi előadásokat. A tudománynépszerűsítő programon készült korábbi és friss felvételek megtekinthetők az SZTE Tudásportálján.