SZTEhírek

pexels-pixabay-60504

Képzés a tudatosabb IT-biztonságért

2022. október 10.

Hogyan lehet felismerni egy csaló telefonhívást vagy csaló e-mailt? Melyek az igazán erős jelszó ismérvei? Milyen biztonsági incidensek érhetik a munkahelyen és mobiltelefon használata során? Ezekere a kérdésekre is választ kapnak azok az SZTE-dolgozók, akik a most induló képzésen részt vesznek. Részletek és jelentkezés a cikkben.

A Szegedi Tudományegyetem támogatást nyert a „Komplex Digitális Modellváltás - Intelligens fokozatváltás” projekt megvalósítására. A projektben októbertől felhasználó-tudatossági és információbiztonsági képzés indul az egyetem dolgozói számára. A 2022.07.01-től 2026.04.30-ig tartó tevékenység kiemelt célja a gyakorlati képzéseket, a képzési innovációt, képzésfejlesztést, az intelligens szakosodást, az ügyfélélmény növelését, a vállalkozási készségek fejlesztését, agilis munkaerőpiaci illeszkedést, a nemzetköziesítést és a kiszolgáló infrastruktúra energiahatékonyságát segítő digitális fejlesztések megvalósítása.

A készségfejlesztő képzésekről, programokról és a projekt eredményeiről hírlevelekben számolnak be a szervezők a következő hónapokban. A hírlevélre az alábbi linken lehet feliratkozni.

A képzés legfontosabb tudnivalói:

IT Biztonságtudatossági képzés

Napjaink digitális átalakulásával párhuzamosan növekszik az online térben jelenlévő biztonsági fenyegetések száma. Ezeket megelőzni, valamint időben felismerni az egyik leghasznosabb tudás, amelyet egy felhasználó birtokolhat.

Az IT biztonság-tudatossági képzés havonta érkező, egyéni tempóban feldolgozható, interaktív formában fejleszti a kiberbiztonsági készségeket.

A képzésről röviden:

• elméleti és gyakorlati tudnivalók

• egyéni tempóban feldolgozható

• interaktív

• naprakész tudás

• tanúsítvánnyal zárul

• 1 félév– 5 alkalom

• formája: e-mail kampány

A képzés fókuszában álló témák:

• Bevezető a kiberbiztonság alapjaiba

• Biztonságos internethasználat

• Social engineering

• Közösségimédia-használat

• Mobileszközök biztonságos használata

Regisztráció a Moduló felületén.

További információk a jelentkezéshez a linkre kattintva elérhetők.

SZTE info

Nyitókép: pexels.com