Bezár

Képzési területek

Orvos- és egészségtudományi képzési terület

Orvos- és egészségtudományi képzési terület

2008. szeptember 02.
3 perc
Az orvos- és egészségtudományi képzési terület szakjain és alapszakjain történik az egészségügy jól kvalifikált munkatársainak képzése az Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Karán (SZAOK), az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar (ETSZK), a Fogorvostudományi Kar (FOK), és a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK).

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Karán (ÁOK) magyar, angol és német nyelven folyik a képzés. A 12 féléves általános orvosképzés mellett a kar rezidensrendszerű szakképzést, folyamatos továbbképzést biztosít a régió egészségügyi ellátásához. A szakirányú továbbképzés angol-magyar orvosi szakfordító oktatás irányában zajlik.
Az oktatás kreditrendszerű, a közel 1000 hazai hallgató mellett mintegy 800 külföldi állampolgárságú medikus vesz részt benne, több mint 30 országból. A fakultás anatómiai nyári egyetemmel folytat tanulmányokra előkészítő oktatást (pre-med képzést), valamint a külföldi BSc diplomával rendelkezők is a nyári kurzus által kapcsolódhatnak be az angol és német nyelvű oktatásba.


A Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban egyesült klinikák a régió és Szeged város egészségügyi ellátásának, a klinikai diszciplínák és a gyakorlati oktatás, a klinikai és gyógyszeripari kutatások letéteményesei. A Klinikai Központ mint regionális ellátási egység kb. 250.000 ember egészségügyi ellátását biztosítja 1433 aktív és 357 krónikus ágyon.
A Szent-Györgyi Albert életművét kiállítóteremmel bemutató orvoskar tudományos munkásságával, nemzetközi szakirodalomban országosan kiemelkedő publicitásával, pályázataival, oktatói-kutatói szakmai elismertségével, kongresszusi aktivitásával a hazai és nemzetközi orvosi-egészségtudományi felsőoktatásban kiemelkedő szerepet tölt be.


A fogorvosképzés 2007 januárjában emelkedett kari rangra. Az ötvenes években indult a Tisza-parti városban a fogászati oktatás, amely 1960-tól szakosított fogorvosképzésként működik, az önálló fogorvostudományi szak pedig 2001-ben indult. A képzés szegedi specialitása, hogy a hallgatók az ötéves képzés befejezését követően frissen végzett fogorvosként már képesek a betegek teljes körű ellátására. A Fogorvostudományi Kar (FOK) a külföldi hallgatókat is várja, 2004 óta angol nyelven is oktatják a fiatalokat.


A gyógyszerészképzés időtartama öt év, a tanulmányok magyar és angol nyelven végezhetőek. A graduális oktatás során angol–magyar szakfordítói képzésen vehetnek részt azok a hallgatók, akik felvételükkor középfokú angol nyelvismerettel rendelkeznek.


A gyógyszerészalmanachok adatai szerint a magyar gyógyszerészek csaknem fele Szegeden szerezte diplomáját. A Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) rájuk és más egyetemek egykori gyógyszerészhallgatóira gondolva indítja posztgraduális képzéseit, és a régió gyógyszerészképzési központjaként a gyógyszerészek fontos találkozási pontjává lett. A posztgraduális oktatás a 15 szakirányon indított szakképzés keretében történik.


Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar (ETSZK) az egészségügyben nélkülözhetetlen diplomás munkatársak képzését végzi.


Az itt meghirdetett alapszakokon végzők keresett és megbecsült tagjai az egészségügynek és a társadalomnak. Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon meghirdetett alapszakok: a nyolc féléves ápolás és betegellátás, egészségügyi gondozás és prevenció és a hét féléves szociális munka szak.
Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon 2016. szeptember óta indított mesterképzések: három féléves ápolás mesterképzési szak, fizioterápia mesterképzési szak.
A Karon társadalomtudományi képzési területen négy féléves szociálpolitika mesterképzési szak 2010. óta keresztfélévben indul. Gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó szakirányú továbbképzési szak négy féléves képzési idővel, önköltséges formában levelező tagozaton folyik.
A karon induló szakok népszerűségében közrejátszik, hogy az itt végzett szakemberek egész Európában keresettek, az Európai Unió minden tagállamában szívesen látott munkavállalók.

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

    Kapcsolódó hírek