Sajtószoba

kiemelt_szabadegyetem

Indul az SZTE Szabadegyetem –fókuszban az egyetem története és a Covid-19 világjárvány

2022. február 11.

2022. február 16-án indul a „Szegedi Tudományegyetem Szabadegyetem” című előadássorozatának XXIX. szemesztere, amelynek keretében két kiemelt téma áll a középpontban: az egyik a COVID-19 világjárvány, a másik pedig a centenáriumhoz kötődően az Egyetem múltja és hagyományai.

A „Szegedi Tudományegyetem Szabadegyetem” című előadássorozatában hagyományosan olyan témák kerülnek bemutatásra, amelyek aktuálisak, érdekesek és sokakat érintenek. A tavaszi szemeszterben éppen ezért szól több előadás is a mindennapjaink részévé vált pandémiáról, illetve azzal összefüggésben a testi-lelki egyensúly megőrzéséről. A járvány kapcsán a COVID-19 genetikai és immunológiai vonatkozásairól is hiteles és naprakész információkkal gazdagodhatnak a résztvevők.

A centenárium évében kiemelt hangsúlyt kap a Szegedi Tudományegyetem elmúlt száz éve. Az egyetemtörténet kapcsán a jogi kar történetéről, Szent-Györgyi Albertről, illetve a kolozsvári egyetem és a szegedi egyetem megalakulásáról lesz szó.

A Szabadegyetem első előadását Dr. Buda László tartja a házasság hete rendezvény-sorozat kapcsán. A félév folyamán a kiemelt témákon kívül olyan színes prezentációk tarkítják a kínálatot, mint a keresztes hadjáratok és a középkori orvoslás, a csillagrobbanások, a mai Kína vagy Dante költészete.

Az előadássorozat a 2021/2022-es tanév tavaszi félévében a Szegedi Tudományegyetem hallgatói által felvehető általánosan művelő kurzus, amelynek teljesítése háromfokú minősítéssel történik.

A teljesítés alapfeltétele a szemeszter előadásaiból minimum nyolcon való részvétel. Regisztrálni az előadás előtt és után is kell a Kongresszusi terem második emeleti bejáratánál, amihez arcképes diákigazolvány szükséges. Az SZTE Szabadegyetem kurzus elvégzéséért a hallgatók kreditpontot kapnak. Az előadások után közvetlenül a helyszínen, vagy a Szabadegyetem – Szeged honlapján kérdéseket tehetnek fel az előadóknak. A kurzus előadásairól televízió-felvétel készül, amit online és a Szegedi Városi Televízió adásában is vissza lehet nézni.

A Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjának Kongresszusi Termében 2022. február 16-tól, szerdánként 18 órától összesen 11 alkalommal várja az érdeklődőket.

Az SZTE Szabadegyetem – Szeged XXIX. Szemeszterének programja

A Covid-19 kutatások illetve a Szegedi Tudományegyetem múltja és hagyományai

2022. február 16. – május 4.

1. Dr. Buda László

Testi-lelki egyensúly, érzelmi érettség, párkapcsolati harmónia

2022. február 16. 18.00

2. Prof. Dr. Széll Márta