
Tanítás, gyakorlás és elmélyülés a legjobb kártyajátékokban. Tarokk minden kedden az egyetemi Licit Akadémián. A XIII. szemeszter üléseit a REÖK Café Clubjában tartjuk 18-tól. Előzetes jelentkezés nem szükséges.
I. Célkitűzés és alapítási indokok
Hazánkban hagyományosan kedvelt tevékenység a kártyázás, a szabadidő eltöltésének kellemes módja, amely egyben társasági szórakozást is nyújt. Vannak olyan kártyajátékok is, amelyek azonban ennél többet nyújtanak: szellemi kihívást és a gondolkodás fejlődését kínálják, mivel a játék elsajátítása szellemi erőfeszítést igényel, gyakorlása pedig a kombinációkészség és az ésszerű kockázatvállalás készségének fejlesztésére ad kiváló alkalmat. Ilyen játéknak tekintjük az ún. komplex ütéses kártyajátékokat, a tarokkot, a bridzset és az ultit.
E játékok annyiban hasonlatosak egymáshoz, hogy mindegyikben a lapunk kiértékelésével, a lehetséges további eloszlások figyelembevételével, az esetleges partnerünk jelzéseinek értékelésével el_re meghatározzuk, hogy mit fogunk teljesíteni a játék során, s a többieknek pedig az a feladata, hogy a játék „törvényes” eszközeivel ebben bennünket megakadályozzanak. Ezek a játékok a szellemi csaták színterei, a vállalások teljesítése vagy azok esetleges elbuktatása egyaránt büszkén tölthet el bennünket örömmel. Még akkor is így van ez, ha tudjuk, hogy a szerencsének is van szerepe e játékoknál, hiszen azt senki sem tagadhatja, hogy abból kell játszani, amit osztás során – véletlenszerűen – kapunk.
A Licit Akadémia célkitűzése, hogy igényes kártyajátékokat ismertessen meg az Egyetem polgáraival, azok gyakorlására közösségerősítő rendezvényeket szervezzen, s nem utolsósorban a zöld asztal melletti egyenlőség jegyében erősítse a tanárok és a diákok közötti kapcsolatokat.
Az Akadémia nyitott minden egyetemi polgár számára – játéktudástól és katedrához viszonyított helyzetétől függetlenül.
A Licit Akadémia három tagozatot hirdet: Tarokk, Ulti és Bridzs tagozatot.
II. Akadémiai élet

Az Akadémia egységes tagsági rendszerrel működik, az akadémia tagja tagozattól függetlenül vehet részt az üléseken és a rendezvényeken. Minden tagozatnak kell egy bevezető szemesztert tartania, amelynek során az érdeklődők – a rendezvények látogatásától és az adott kártyajáték elsajátításában való előrehaladásuktól függően – az akadémiai tagság első fokozatát elnyerik. A tagozatok ülésein és rendezvényein külsős személyek is részt vehetnek, az akadémiai tagságot az egyetemi polgárokhoz hasonló
feltételek mellett szerezhetik meg. A külsős személyek szemeszterenként tandíjat fizetnek, az akadémiai tagság elnyerése után pedig tagdíjat.
Az Akadémia a különböző tagozatain előadásokat, játék-tanítást, pontszerző játékot, társasági játékot és versenyeket szervez. A Tarokk Tagozat munkáját a Szegedi Kártya Klub Egyesület Tarokk Szakosztálya, a Bridzs Tagozatot a Szegedi Bridzs Egyesület, az Ulti Tagozatot pedig ultizni tudó egyetemi oktatók segítik.