2024. március 28., csütörtök

beiratkozas_SZTE_2018

Beiratkozási hét az SZTE-n

Változatos programokkal és az egyetemi szolgáltatásokat bemutató rendezvényekkel várja a tanulmányaikat szeptemberben megkezdő hallgatóit az SZTE augusztus 27. és szeptember 1. között a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A Szegedi Tudományegyetem több mint 6000 új hallgatója 2018. augusztus 27. és szeptember 1. között előre egyeztetett időpontban a József Attila Tanulmányi és Információs Központban iratkozhat be. Az adminisztratív feladatok elvégzése után sokszínű kulturális és szabadidős programok várják a résztvevőket. A gólyák megismerhetik azokat az egyetemi egységeket, melyek a következő években segítséget nyújtanak nekik a minél sikeresebb tanulmányaikhoz. A rendezvény nem titkolt célja, hogy az egyetemre érkezők már az első nap érezzék, Szeged legnagyobb közösségének tagjaivá váltak. A gólyák beilleszkedését az SZTE Felvettek honlapja is segíti, ahol minden szükséges információt megtalálhatnak egyetemi éveik megkezdéséhez.

Ízelítő a heti folyamatos programokból:*

• Egész napos zene és pihenési lehetőség nyugágyakon, plédeken a TIK főbejárata előtt
  • Minden résztvevőt SZTE-s ajándékokkal várnak
  • „Mit vársz az egyetemi éveidtől” – Kívánság fa
  • Mi leszek, ha nagy leszek? Akkor vs. Most fal
  • Interaktív játékok – tudáskerék módszerén alapuló játékos oktató- és tudást felmérő feladatok az zöld egyetemmel és környezetvédelemmel kapcsolatban
  • Mennyi víz kell egy csésze kávéhoz? című párosítós játék – SZTE TIK
  • Környezetbarát háztartási praktikák keresztrejtvény – SZTE TIK
  • Hova dobjam – szelektív hulladékgyűjtésre motiváló kidobós játék – SZTE TIK
  • „Sajtreszelő” játék – SZTE Karrier Iroda jóvoltából
  • Szerencsekerék – SZTE Karrier Iroda jóvoltából
  • Karrier Józsda – SZTE Karrier Iroda jóvoltából
  • Memóriajátékok – SZTE Karrier Iroda jóvoltából
  • Óriás társasjáték – Újnemzedék központ jóvoltából
  • Önismereti tesztek – Újnemzedék központ jóvoltából
  • Did You Know kérdőív, idegennyelvi keresztrejtvény fejtés, 3D puzzle – SZTE IKI jóvoltából
  • Kerékpár állapotfelmérés és gyors szerviz
  • Sport sarok - Konfucius Intézet jóvoltából: pin-pong, lábtollas
  • Csocsó bajnokság
  • Rapid könyvtár túra: félóránkénti kezdésekkel általában 10:00-16:00 között időszakban az SZTE Klebelsberg Könyvtárban (10-15 perc)
  • SZTE életképek – kiállítás Bobkó Anna fotóiból
  • Sminksarok – a program ideje alatt ingyenes sminkelésen és tanácsadáson vehetnék részt a hölgyek
  • Logikai játékok, tesztek – Életvetési Tanácsadó Központ jóvoltából
  • Kézműves, kreatív sarok – Egyetemi Könyvtár, Igazgatóság közreműködésével
  • Online próbavizsga-felhívás, eredmények közlése, nyelvfelismerés
  • Európa Fal  érdekes interaktív játékok az SZTE-ről és EU-s országokról angolul – SZTE IKI jóvoltából
  • Egészségsarok – Országos Vérellátó Szolgálat jóvoltából
  • Egészséges nasi kóstoló és nyeremény sarok – Diétacentrum jóvoltából

Azon hallgatók között, akik a rendezvény legalább 2 állomásán részt vesznek, ajándékokat sorsolnak ki. A sorsolásra leadott „útlevelek” mellé minden résztvevő 1 db tombola sorsjegyet kap. A tombola fődíja 1 db 2 fős páros sétarepülés.

A részletes program itt elérhető.

További információ: SZTE Beiratkozási hét 2018

* A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.