zenei_palyazat

Pályázatokat hirdet az SZTE Kulturális Iroda

Zenei, vers-és prózamondó versenyt, verspályázatot és élményesszé pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája.

Egyetemi Zenei Versenyt

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyen a komolyzene, a népzene, valamint a jazz, a musical, a sanzon körébe tartozó, összesen 5-10 perc műsoridejű hangszeres vagy vokális szólódarabok és kamaraművek, illetve eredeti (nem zeneszerzői feldolgozású) népzenei anyag énekes vagy autentikus hangszeres előadásával lehet részt venni.

Szólistaként az SZTE nappali tagozatos hallgatói indulhatnak, kivéve a BBMK és a JGYPK ének-zene szakos hallgatóit.

Kamaracsoportok esetén az előadók maximális létszáma hat fő, és a tagok legalább felének az SZTE hallgatójának kell lennie. A szólisták esetleges zongora- vagy egyéb hangszeres kísérője bárki lehet.

A nyilvános hangversenyen szakmai zsűri ítéli oda a díjakat, pénzjutalmakat.

Az Egyetemi Zenei Verseny kategóriái:

I. Komolyzene

I. A Vokális komolyzene (szólisták és együttesek)

I. B Hangszeres komolyzene (szólisták és együttesek)

II. Népzene

II. A Népdaléneklés (szólisták és együttesek)

II. B Hangszeres népzene (szólisták és együttesek)

III. Jazz, musical, sanzon

III. A Vokális könnyűzene (szólisták és együttesek)

III. B Jazz együttesek

Az Egyetemi Zenei Verseny 200.000 Ft összdíjazású.

A versenyre 2022. április közepén kerül sor.

A versenyre a Kulturális Irodában (Dugonics tér 13.) kapható Nevezési lapon, valamint a Moduloban a Kulturális Iroda alatti űrlapon lehet jelentkezni 2022. március 31-ig.

Egyetemi Vers-és Prózamondó Versenyt

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyzőknek két szabadon választott verssel vagy prózával kell pályázniuk, melyből az egyik lehetőleg kortárs szerző műve legyen.

Egy-egy mű előadási ideje nem haladhatja meg a 10 percet.

III. díj: 20.000 Ft

A versenyre 2022. április elején kerül sor.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája

meg kell tanulni itt a fák / kimondhatatlan tetteit”* címmel

Egyetemi Verspályázatot

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára

az idén 100 éves SZTE Füvészkert tiszteletére.

*Nemes Nagy Ágnes: Fák

Az SZTE Füvészkert centenáriumi éve alkalmából a 100 éve született Nemes Nagy Ágnes Fák című versét választottuk a tavaszi verspályázat mottójául.

A pályázatra minden műfaji megkötés nélkül olyan verseket várunk, amelyek megjelenítik az alkotónak a természethez, a növényekhez, egészen konkrétan a Füvészkerthez fűződő kapcsolatát, köszöntik az idén 100 éves botanikus kertet.

A zsűri által kiválasztott versek elhangzanak a Füvészkert májusi, centenáriumi ünnepségén.

Egy pályázó egy verssel jelentkezhet, amelynek terjedelme maximum 2 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 2 oldalnál hosszabb verseket a bírálók automatikusan kizárják a versengésből. A pályázat jeligés, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, telefonszám, e-mail, Neptun kód) külön lezárt borítékban kell a pályaműhöz mellékelni.

III. díj: 20.000 Ft

Minden pályázót megajándékozunk egy két főre szóló belépővel a Füvészkertbe.

A leadás határideje, helyszíne: 2022. április 10.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A pályaműveket elektronikusan is be lehet küldeni az alábbi e-mail-címre: tajti.gabriella@szte.hu

Egyetemi Élményesszé Pályázatot

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Az esszépályázatra bárminemű egyéb műfaji megkötés nélkül olyan szövegeket várunk, amelyekben a szerző megfogalmazza, hogy milyen érzés ma egyetemistának lenni, milyen pozitív vagy negatív élményei, tapasztalatai vannak az egyetemi élettel kapcsolatban, mit szeret benne és mit nem, min és hogyan változtatna.

Egy pályázó egy esszével jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 4 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 4 oldalnál hosszabb esszéket a bírálók automatikusan kizárják a versengésből.

III. díj: 20.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2022. április 10.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A hallgatói pályázatokhoz kapcsolódó adatvédelmi tájékoztató az alábbi oldalon érhető el:

A pályázatok PDF felhívása ide kattintva letölthető.