2024. április 18., csütörtök

eugh_nyito

A EUGLOH-ban folytatódik a Szabadegyetem programja

Open University címmel, angol nyelven, online formában folytatódik a nagysikerű előadássorozat.

A Szabadegyetem Szeged XXVIII szemesztere 2021 őszén a EUGLOH szövetség programjaként jelentkezik, öt egyetem mintegy 210 ezer hallgatójának kínálva ismeretterjesztő előadásokat a globális egészség témakörében. Az Open University a megszokott időben, szeptember 15. és december 1. között szerdánként 18 órától követhető a YouTubon.

Az angol nyelvű, online előadásokat az öt EUGLOH egyetem (University of Paris-Saclay, Lund University, Ludwig Maximilan University of Munich, University of Porto, University of Szeged) vezető professzorai, a globális egészség különböző témakörének szakértői tartják például a járványok történelméről, az öregedésről, a globális egészség gazdasági és társadalmi vonatkozásiról. Az előadássorozat első két alkalma a EUGLOH szövetség és az egyes egyetemek bemutatkozásáról szól.

A szegedi hallgatók az Open University-t szabadon választható, 3 kreditet érő kurzusként vehetik fel.

További részletek a programról és a jelentkezésről az esemény honlapján olvashatóak: https://u-szeged.hu/eugloh-open-university

Nyitókép: Eugloh