Az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram pályakezdésre felkészítő és munkaerő-piaci elhelyezkedést támogató szolgáltatás az SZTE hallgatói számára. A kilencedik ciklus megnyitóját március 6-án, kedden tartották a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Az eseményen a hallgatók először találkozhattak mentoraikkal.
A nyitórendezvényen megjelent mentorokat és mentoráltjaikat Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE Alumni ügyekért felelős rektori megbízottja köszöntötte. Az SZTE Alma Mater vezetője beszédében azokról a fejlesztésekről szólt, amelyeknek köszönhetően sokoldalúbbá válhat a szervezet tevékenysége.
A tavaszi szemeszterben indul útjára az EFOP 3.4.4 pályázat keretén belül az AMUP (alumni mentor utánpótlás program), amely során a volt mentorált hallgatók mentorálnak középiskolás diákokat. Ebben a projektben az NNG Kft. lesz az SZTE Alma Mater céges együttműködő partnere, mivel a pályázat kiemelten támogatja az MTMI területeket, így első körben informatikus hallgatókkal veszi kezdetét a program, de a későbbiek során minél több karra és szakra szeretnék ezt kiterjeszteni.
A 2017/2018-as tanév II. félévétől a passzív hallgatók számára is elérhetővé válik a mentorprogram, illetve megkezdődik annak kurzusként való elfogadtatása is, így ennek köszönhetően még több hallgatóhoz juthat majd el ez a lehetőség.
A kilencedik ciklusban először vesz részt olyan mentor, aki mentoráltból lett alumni mentor. Csiszár Dániel hallgató korában is rekordot döntött, hiszen négy alkalommal vett részt a programban.
A rendezvényen készült képek itt megtekinthetők. |
A mentorokat Gyarmati László, a TIK igazgatója képviselte, aki nyitóbeszédében megosztotta személyes tapasztalatait a projekttel kapcsolatban:
- Amikor először megpillantottam a József Attila Tanulmányi és Információs Központot a középiskolások számára szervezett egyetemi nyílt napon, több ezer leendő egyetemi diáktársamhoz hasonlóan eldöntöttem: itt kívánom tölteni egyetemista éveimet. Elmondhatom, hogy az épület impozáns megjelenése, a belőle áradó szellemiség és az itt kialakított emberi kapcsolatok, amelyek végigkísérték egyetemista éveimet, meghatározóvá tették (és teszik a mai napig) egyetemi kötődéseim fontosságát. A mentorprogramnak köszönhetően új nézőpontot tudtam kialakítani a saját munkámat illetően, hiszen ahhoz, hogy az általam végzett feladatokba beavassak egy hallgatót más szemszögből és más struktúrában kell megközelítenem azt. Ez egyet jelent azzal, hogy folyamatos önreflexiót végzek a mindennapi tevékenységeimet illetően, amelynek köszönhetően én is tudok fejlődni - mondta.
Jelenleg 40 mentor vesz részt a programban, és teremt lehetőséget arra, hogy az általa támogatott egyetemista új nézőpontból lásson rá az eddig csak elméleti oldalról megismert szakmára.
A piacvezető cégek mellett, mint például az NNG Kft., az EPAM Systems, a Robert Bosch Kft., a Givaudan Hungary Kft., az Ullyssys Kft. több kisebb vállalkozás, valamint a Szegedi Ítélőtábla is részt vesz a programban.
Az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogram a munkaerő-piaci elhelyezkedést támogató SZTE-szolgáltatások első lépcsője: kötetlen formájú ismerkedést jelent a munka világával. Az SZTE Alma Mater, együttműködve az SZTE Karrier Irodával, számos szolgáltatást nyújt a hallgatóknak és a frissdiplomásoknak – a karriertervezési tréningtől kezdve az állásbörzéken át az állásinterjúkra való felkészítést jelentő motivációs levél és önéletrajz-írási tanácsadásig.
A be nem töltött helyekre még lehet jelentkezni, mivel a program rugalmassága megengedi, hogy április elején kezdje valaki, és többször találkozzanak az adott illetve az azt következő hónapokban. Az üres helyeket az április 5-i állásbörzén, valamint a külföldi és passzív féléves hallgatók körében is hirdetik.
Ebben a szemeszterben a program hivatalosan 2018. március 6-tól július 1-ig tart.
Szabad helyek a 2018-as tavaszi félévi mentorprogramban.
Fotó és szöveg: SZTE Alma Mater