A Bonafarm Csoport számára kiemelten fontos a kimagasló teljesítményű hallgatók megtalálása, ezáltal a cég hosszú távon biztosítja a minőségi szakmai- és vezetői utánpótlást. A Szegedi Tudományegyetemmel is hosszú évek óta működik együtt a Bonafarm. A kiválasztott egyetemi hallgatókat több féléven keresztül támogatja ösztöndíjjal, vagy fogadja szakmai gyakorlatra telephelyein.
Ösztöndíj program – támogatás a kimagasló teljesítményért
Hornyik Renáta a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának élelmiszermérnök BSc szakán tanult. Mivel a tejipar érdekelte, így állati szakirányra szakosodott. Másodéves volt, amikor elindult az együttműködés a Sole-Mizo Zrt. és az egyetem között.
„A Kar vezetői és a Sole-Mizo figyelembe vették a tanulmányi eredményt, a nyelvvizsga eredményeket, a Tudományos Diákköri Konferencia részvételt. Három embert hívtak be személyes interjúra. Nem gondoltam volna, de én nyerhettem el a Sole-Mizo Pro Talentis díjat, aminek nagyon örültem”.
A pénzbeli támogatás mellett a szakdolgozat elkészítésében is segítséget nyújtottak Renátának, valamint lehetőséget kapott arra, hogy 3 hónapos szakmai gyakorlatát a Sole-Mizo-nál töltse.. A gyakorlat során a minőségirányítási vezető és a termékfejlesztő munkáját segítette. Betekintést nyert számos területre a termelésen belül, és olyan termékekkel is találkozhatott, amiket még az üzemen kívül szinte senki nem látott. A gyakorlati idő végeztével felajánlották Renátának, hogy dolgozzon a cégnél minőségirányítási asszisztensként.
„Részt vettem érzékszervi bírálatokban, auditokra való előkészületekben. Feladataim közé tartozott a technológiai eljárások felfrissítése, leírása, gyártmánylapok angolra fordítása. Labornaplók alapján kellett ellenőriznem az elkészült termékek beltartalmi értékeit. A csomagolásfejlesztői pozíció megüresedésekor lehetőséget kaptam arra, hogy új területen próbálhassam ki magamat, így már 4 üzem munkájába láthatok bele.”
A gyakorlat: szakmai tapasztalatgyűjtés a kezdetektől
Nagyné Sós Erika szintén a Szegedi Tudományegyetem hallgatója volt, 2013-ban az GTK pénzügy és számvitel alapképzési szakán végzett.
„Tudtam, hogy a Sole-Mizo Zrt. egy fejlődő cégcsoport tagja, ahol gyakornokként rengeteg tapasztalatra tehetnék szert, ezért jelentkeztem szakmai gyakorlatra a céghez, majd néhány interjút követően kontrolling gyakornokként felvételt is nyertem. 2012 júliusátó a gyakorlat során megismertem a főbb értékteremtő folyamatokat, a vállalat termelés elszámolási rendszerét és az ehhez használt integrált vállalatirányítási rendszert. Feladatom többek között szabályzatok, riportok, kimutatások készítése volt.”
A cégcsoport számára különösen fontos, hogy a náluk eltöltött gyakorlat során a hallgatók valódi tudásra tegyenek szert, szakmai tapasztokkal gazdagodjanak.
„A gyakornoki idő megalapozta későbbi munkámat. Ebben a pozícióban a rendszerismeret és a folyamatok átlátása alapvető elvárás. A féléves gyakornoki időt követően, 2013. januártól kontrollerként dolgozom. Minden hallgatónak azt tanácsolom, hogy az egyetemi idő alatt is vállaljon diákmunkát, hosszabb gyakornokságot. Egy pozíció megpályázásakor számít, ha valaki aktívan részt vett például egyetemi munkacsoportokban, esetleg korrepetálta évfolyamtársait. Az egyetemről már nem csak egy diplomával lép ki az ember, hanem szakmai tapasztalatokkal gazdagabban.”
További részletek a Szegedi Egyetem magazin lapcsaládhoz tartozó Szegedi Egyetem Magazin 2015. számában.
További cikkek a Szegedi Egyetem Magazin 2015. számából:
Berényi Antal: „Ha van egy jó ötleted, próbáld megvalósítani!”
Terjednek a dizájnerdrogok a fiatalok körében
Kun Emma: „Minden álmunk, rémálmunk egy darab kék pixelen van”
A siker titka az elhivatottság
ELI-ALPS: A lézeres kutatás jövője
„Lazán, de tudatosan kell élni az egyetemi éveket”
A tudománynépszerűsítő misszionárius
Goodwill Pharma - Szent-Györgyi Albert szellemiségében
Gyakornokból kolléga – egyenes az út a makói ContiTechnél
Az SZTE-ről is várja a jövő informatikusait az EPAM
Made by you! - Szakmai gyakorlat és karrierlehetőség az Unilevernél
Helikopter-leszálló az SZTE klinikai központján
A C-vitaminnal kezdődött minden