Előadónkról

VCS.jpgProf. Dr. Visy Csaba Egyetemi tanár
SZTE TTIK Kémiai Tanszékcsoport Fizikai Kémiai Tanszék

 

Dr. Visy Csaba 1950-ben Szegeden született. Középiskoláit szülővárosában, egyetemi tanulmányait is a József Attila Tudományegyetemen végezte 1969 és 1974 között, és vegyész diplomát szerzett.
Egyetemi oktatóként végigjárta a beosztások minden lépcsőfokát, 1989-ben docenssé, 1995-ben egyetemi tanárrá nevezték ki. Tevékenységében mindig kiemelt fontossággal kezelte az oktatást. Jelenleg fizikai kémia és elektrokémia tárgykörből tart alapozó, illetve szakirányú előadásokat és szemináriumokat vegyész, kémiatanár, környezettudományi, kémia és környezettan Bsc szakos hallgatók számára, vezeti az Elektrokémia és Reakciókinetika Doktori Programot.
1987-ben megszerezte a kémiai tudomány kandidátusa, majd 1994-ben a nemvizes közegű szerves elektrokémiai folyamatok témaköréből készített disszertációjával a kémiai tudomány doktora fokozatot. 1988 és 2000 között vendégkutatóként összesen 2,5 évet töltött a finnországi Turkui Egyetemen. Tagja a magyar, valamint több külföldi kémiai, illetve elektrokémia társaságnak, két ciklusban (1999 és 2004 között) a Nemzetközi Elektrokémiai Társaság Tanácsában Magyarország képviselője.
Kutatómunkájának középpontjában a szerves elektrokémiai folyamatok állnak, tanulmányozza az elektromosan vezető szerves polimereket, valamint ezek nanorészecskéket tartalmazó formáit, melyek útján új összetett anyagokhoz, mágneses és termoelektromos hatású, továbbá foto- és biokatalitikus tulajdonságú polimerelektródokhoz juthatunk.
Oktatás- és tudományszervező tevékenységet két ciklusban a Természettudományi Kar oktatási dékánhelyetteseként, a Kémiai Tanszékcsoport vezetőjeként, az Országos Akkreditációs Bizottság Pedagógusképzési Albizottsága tagjaként, az Országos Kredittanács tagjaként, az SZTE oktatási ügyek rektorhelyetteseként, a Nemzeti Bologna Bizottság, valamint annak Tanárképzési Albizottsága tagjaként és a Fizikai Kémiai Tanszék vezetőjeként végzett. Jelenleg a MAB Kémiai és Vegyészmérnöki Bizottsága társelnöke.
Sokrétű oktató-, kutató- és oktatásszervező munkáját a FEB emlékplakett, a Kiváló Munkáért kitüntetés, a Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett, a Széchenyi Professzori Ösztöndíj, a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetés, valamint a Ságvári Gimnáziumért Emlékplakett odaítélésével ismerték el.