SZTE magazin

kiemelt_Fabian_SzabadG

A 2012-beli etiópiai tragédia áldozataira, köztük az SZTE bőrgyógyászára emlékeztünk (2.)

Szabad Gábor kutatóorvos és Fábián Tamás geográfus hunyt el Etiópiában, merénylet áldozataként. A 2012. január 17-i tragédia ötödik évfordulóján az MTA SZAB székházban emlékeztek Szabad Gábor bőrgyógyász adjunktusra.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika adjunktusa, Dr. Szabad Gábor, 2012. januárjában Etiópiában történt tragédiájára emlékeztek a SZAB szegedi székházában, a napokban.

A megemlékezésen Prof. Dr. Kemény Lajos, az SZTE rektorhelyettese, az egyetemi bőrklinika igazgatója tekintett vissza az öt éve történt tragédiára. A kérdező: Tráser László.

SzabadG_emlektabla_KemenyL
Szabad Gábor emléktábláját 2014-ben Prof. Dr. Kemény Lajos igazgató avatta föl az SZTE Bőrgyógyógyászati és Allergológiai Klinikán. Fotó: Gémes Sándor

Az SZTE Hírportálján 2012. január 22-én írtuk: Az SZTE két munkatársa az etiópiai merénylet áldozata - A túlélők hazaértek

A Szabad Gábor emléktábla avatóról itt olvashat: Szabad Gábor emlékét őrzi a bőrklinika új ambulanciája