Válogatott publikációk

Egységes kollíziós jog az EGK-ban (Jogtudomány Közlöny 6/1983)

A társasági jog egységesítése az Európai Gazdasági Közösségben (Jogtudományi Közlöny 10/1986)

Az Egyesült Államok, az NSZK és az Európai Közösségek versenykorlátozási jogának fő jellemzői (Állam és Jogtudomány, 1987-88/3-4)

Eastern European Countries and GATT (The Political and Legal Framework of Trade Relations between the European Community and Eastern Europe, 1989, Kluwer Academic Publishers, Dordrecht)

La Décentralisation du Systéme de Commerce Extérieur en Hongrie (Revue Internationale de Droit Economique, 1989)

Mitteleuropa und die Europäische Integration (Europäische Rundschau, 1994/1)

Az Európai Közösséghez való közeledés jogi feladatai Magyarországon 2000-ig (Második Magyar Jogászgyűlés, Siófok,1994)

Európa, nemzet, jogállam (tanulmánykötet) (Magyar Szemle, Európai Utas, Budapest, 1998)

A globális jog, Európai jog, magyar jog (Ius Privatum Ius Commune Europae Liber Amicorum Studia Ferenc Mádl, Budapest, 2001)

Az Európai Közösség kereskedelmi joga (Egyetemi tankönyv, társszerzőként – V. fejezet Magyarország csatlakozása az Európai Unióhoz–  2003)

Les défis de la conférence intergouvernementale (Mécanisme de décisions dans une Europe élargie, konferencia a Szegedi Tudományegyetemen, 2003. november 24-én)

Magyarok Európában – Kisebbségek Európában (Liber Amicorum, Studia Gy. Boytha dedicata, Budapest, 2004)

A kis- és közepes méretű országok mozgástere az európai integrációban (Konferencia a Szegedi Tudományegyetem Európa-Tanulmányok Központjának rendezésében, Szeged, 2004. november 25.)

Az Alkotmányszerződés és a közös kereskedelempolitika (Megjelenés alatt az Alkotmányszerződés hatásai a magyar jogrendszerre című kötetben, 2005.)

Európa a globális rendszerben (Magyar Szemle, 2005. december)