Biopolisz - Szoftver: ipar vagy valami más?

A Biopolisz fejlesztési program egyik modulja a Szoftveripari fejlesztési projekt. Az informatikai rohamos térnyerése a gazdaság és tudomány területén napjainkban nyilvánvalóvá vált. Alig van olyan terület, ahol az informatikai alkalmazások kritikus szerepe megkérdőjelezhető. Azonban, mivel a szoftverfejlesztés egy viszonylag új "iparág", még nem alakultak ki az általánosan elfogadott szabványok a fejlesztési folyamatokra, illetve minőségi követelményekre. Ez nagyon veszélyes, hiszen például egy szoftverhiba súlyos károkat okozhat. Ez különösen igaz az úgynevezett beágyazott rendszerek (pl. repülők, autók fedélzeti szoftverei) vagy orvosi alkalmazások esetén. A problémák megoldásában sokat segíthet mesterséges intelligencia módszerek alkalmazása (pl. gépi tanulási modellek). A Szoftveripari fejlesztési modul keretében az SZTE Informatikai Tanszékcsoport nemzetközileg elismert kutatás-fejlesztési eredményeire támaszkodva  a szoftverminőség, beágyazott/mobil rendszerek, mesterséges intelligencia, operáció kutatás, orvosi jel-és képfeldolgozás területén ipari partnerekkel együttműködve kívánunk fejlesztési munkát végezni. Az előadáson ezen területek izgalmas problémáiból és lehetőségeiből adunk ízelítőt.

Az előadás megtekintése:

Modemes változat (méret:192x144 sávszélesség:40kbps)

Szélessávú I változat (méret: 320x240 sávszélesség: 200kbps)

Szélessávú II változat (méret: 384x288 sávszélesség: 500kbps)

LAN változat (méret: 640x480, sávszélesség: 1000kbps)

Megjegyzések:

Az Internet elérés sávszélessége, és számítógépe teljesítménye szerint válasszon a fenti lehetőségek közül!
Az előadás megtekintéséhez Microsoft Windows operációs rendszer alatt a Windows Media Player 9-es vagy 10-es változatát ajánljuk. A korábbi Windows Media Player elvileg  automatikusan telepíti a szükséges Windows Media 9-es kodeket, ha mégsem történne meg, abban az esetben a Windows Media 9-es kodekcsomag külön  telepítése szükséges.

Linux alatt az Mplayer program használatát javasoljuk.

Természetesen más Windows Media 9-es formátummal kompatibilis lejátszóprogram is használható.

Kérjük, amennyiben technikai problémája van, írjon a help@cc.u-szeged.hu címre!