SZTE magazin

Stroke világnapi üzenet: a megelőzés életet ment

A stroke világnapja alkalmából az agyvérzés megelőzésének lehetőségéről is beszélt Vécsei László akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karhoz és az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központhoz tartozó neurológiai klinika professzora.

Az Európa Parlament mellett működő Agy Tanács figyelemfölkeltő javaslata alapján július 22-e a stroke világnapja. A népi nevén agyvérzésként ismert betegség évente több tízezer embert érint hazánkban is, csak úgy, mint az európai államokban - mondta Vécsei László orvos akadémikus. Az SZTE neurológiai klinika professzorának javaslatai szerint már kisiskolás korban meg kellene kezdeni az egészségre nevelést, mert a megelőzés életmentő lehet, csak úgy mint a betegség utáni rehabilitáció, az utókezelés. Vécsei professzort Tráser László kérdezte.

Letöltés

SZEM_boritoSZEM_angol