Miben tud támogatást nyújtani a Sansz Iroda a mozgássérült hallgatóknak?
A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központjában működő SANSZ iroda személyre szóló szolgáltatásokkal segíti az egyetem speciális képzési igényű regisztrált hallgatóit. Az alábbi szolgáltatások a regisztrációt követően díjmentesen elérhetőek a hallgatók számára.
Tanácsadás:
Kurzusaink:
A "hatékony tanulás felsőfokon" tréning célja a diákok tanuláshoz való viszonyának tudatosítása és pozitív irányú megváltoztatása, tanulási szokásaik formálása, a tanuláshoz nélkülözhetetlen alapképességeik fejlesztése, saját hatékony tanulási módszerük kialakítása. A tréningen azonosíthatod saját tanulási stílusod, és megismerheted azokat a stratégiákat, amelyek leginkább segíthetnek a hatékonyabb tanulásban. A tréning segít tudatosítani a nehézségeidet és felismerni az erősségeidet.
További lehetőségek a hatékonyabb tanuláshoz:
E-learning kurzus
A Hatékony tanulás I. e-learning kurzust 1 kredittel, vagy kredit nélkül is elvégezheted. Kiváló alapot biztosít számodra a mélyebb tanulási önismerethez, a hatékony tanulási szokások kialakításához és az eredményességedet támogató technikák, stratégiák elsajátításához.
A kurzust itt éred el:https://eta.bibl.u-szeged.hu/3792/
Jegyzet
Hogyan tanul a sikeres egyetemista?: tanulásmódszertani útmutató felsőoktatásban részt vevő hallgatók számára. (Tarkó Klára; Marunák Mária; Szenes Márta; Rúzs Molnár Krisztina; Lippai László; Nagy Gyula, 2021)
A jegyzetet innen tudod letölteni:
https://eta.bibl.u-szeged.hu/5684/
A Turbózd fel magad – fordítsd előnyödre a kihívást jelentő sajátosságaidat! kurzus célja, hogy segítse a hallgatókat hátránynak nevezett sajátosságaik előnnyé alakításában, annak felismerésében, hogy sajátos adottságaik mennyi lehetőséget rejtenek számukra.
Célkitűzések: a résztvevők fedezzék fel és tudatosan használják erősségeiket, bátran építsenek egyéni sajátosságaikra; tudatosan alakítsanak ki támogató szokásokat, rutinokat és együttműködéseket; erősödjenek meg önbizalmukban; fejlesszék reflexiós és önreflexiós készségüket; alakítsanak ki fejlődésre inspiráló, (támogató) kapcsolatokat; fejlesszék szociális készségeiket;
Tanácsok hallgatóktól hallgatóknak
„Amennyiben mozgássérült vagy és akadálymentes környezetre van szükséged, vagy speciális igényeid vannak az egyetemi tanulmányok elvégzéséhez, bizalommal fordulhatsz a tanulmányi osztályhoz és az adott szak tanszéki irodájához. Ők pontos információkkal szolgálnak arról, hogy melyik épületben, melyik teremben, kivel lesz az általad kiválasztott kurzus.
Ha ezen a lépésen túl vagy, akkor mindenképpen hasznos, ha megkeresed személyesen az adott oktatót a speciális igényeid egyeztetése érdekében. Ne vonakodj ettől, hiszen az egyetemi tanárok, kedvesek és segítenek a lehető legjobb megoldás megtalálásában.
Ne feledkezz meg róla, hogy a fogyatékkal élő embereknek is ugyanúgy szüksége van barátokra, szórakozásra! Ennek érdekében ne zárkózz be és építs magad és a csoporttársaid közé egy falat! Légy nyitott, kíváncsi a másik emberre! A nem fogyatékkal élő társaid kezdeti zavartságát Te tudod a legjobban oldani, ha elmondod, miben és hogyan tudnak neked segíteni.”
(Mintál Kinga, végzett hallgató)
Keress bennünket bátran személyesen, e-mailben vagy telefonon! Zárt facebook csoportunkban pedig figyeld rendszeresen jelentkező programjainkat is!
Kíváncsiak vagyunk a véleményedre is: ha bármilyen észrevételed van a szolgáltatásainkkal, azok működésével kapcsolatban, kérünk, mondd el nekünk!