A legek programjának ígérkezik 2015. szeptember 25-én a Kutatók éjszakája. A Szegedi Tudományegyetem 10 oktatási kara, továbbá a csillagvizsgáló és a füvészkert szervezésében, 60 helyszínen, több mint 200 programra várják a látogatókat.
A sűrített levegővel hajtott járművek versenyeinek hét országra kiterjedő mezőnyéből 14 csapat 2015. szeptember 12-én Kecskeméten gálázott. Az SZTE MK két csapata is dobogóra állhatott a léghajtnyok gyorsulási vetélkedésének eredményeként.
A Szabadegyetem – Szeged XVI. szemeszterének központi témája a fény. A Fény Nemzetközi Éve programját gazdagítva a szimbólumoktól kezdve az orvosi és ipari alkalmazáson át a sötétben végzett titkosszolgálati kutatásokig számos megközelítésében szólnak a szegedi előadók a fényről.
Az amerikai vezető egyetemek sorra indítják online kurzusaikat. Az innovációra rendkívül nyitott SZTE is szeretne lépést tartani, ezért 2015. szeptember 10-én, a Gazdaságtudományi Karon rendezett MOOC Workshopon a nyílt oktatási platformok világáról folytattak eszmecserét a résztvevők.
Először érkezik Magyarországra, pontosabban a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karra a kínai Hangcsou városból a Zhejiang University Gyógyszerésztudományi Kar küldöttsége. A 2015. szeptember 7-8. közötti látogatás célja, hogy tartalommal töltsék meg a múlt évben kötött együttműködési keretmegállapodást: akár 40-50 kínai gyógyszerészhallgató is érkezhet 1-2 szemeszterre Szegedre.
Középiskolásokkal találkozott, majd előadást tartott Tim Hunt Nobel-díjas biokémikus az V. Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok Találkozóján. 2015. szeptember 1-jén az SZTE Tanulmányi és Információs Központban a tudóspalánták azt is megtudhatták, hogy nyerhet valaki Nobel-díjat.
A Facebookon jeleskedő magyar politikusok a Twitteren sereghajtók – derül ki a Szegedi Tudományegyetem Politológiai Tanszékének oktatója, Merkovity Norbert és hallgatói csoportjának tanulmányából. A kutatómunkába bevont szegedi egyetemisták megállapították: megváltozik a politikai kommunikáció a közösségi média korában.