SZTE televízió

SZTEtelevízió 2014. november

2014. december 08.

Az egyetemi televíziós magazin e havi kiadása az Őszi Kulturális Fesztivál lenyomata. Olyan összeállításokat láthatnak a nézők, melyek jól tükrözik azt a változatosságot, mely e programsorozat sajátja. Így ott volt a SzemeSZTEr stábja a Harsona Quartett koncertjén, a bohókás Walking Dead felvonuláson, a Sajtófotó kiállítás egyetemi napján, a Színházi Nyílt Napon és egy arab táncesten.

2014. december 08.

Az osztrák-­magyar határnyitás 25. évfordulója alkalmából került megrendezésre a Görbe Tükör 1989 elnevezésű karikatúra kiállítás.

2014. december 08.

A nemzeti és az alkotmányos identitás témakörében szerveztek konferenciát az egyetem rektori hivatalában.

2014. december 08.

A Debreceni, a Pécsi, és a Szegedi Tudományegyetem közös projectjeként jött létre az a virtuális laboratórium, amelynek központi eleme egy szuperszámítógép illetve az ez által a gép által összekötött hálózat.

2014. november 06.

Egy kétéves project végéhez érkeztek az SZTE MTA Biológiai Központ munkatársai. A 2012-ben induló kutatás a nanotechnológiában rejlő lehetőségek feltérképezésére irányult.

2014. november 05.
2014. november 04.

A 2014-es kémiai Nobel-díj eredményeit ismertették a Szegedi Tudományegyetemen Dr. Erdélyi Milkós előadásában.

2014. november 04.

A kOPAJ rendezvénysorozatán belül került megszervezésre az a jótékonysági akció, amely során plüssállatokat gyűjtöttek a diákok a rászorulók részére.

SZTEmagazin

2020. szeptember 28.

IMG_8435-001

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

SZTEmagazin

2024. február 09.

A TeWaTi lézeres kutatócsoport laborja az SZTE Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén. Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Idén már jelentkezni lehet a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézetének újonnan induló fizikus-mérnöki alapszakjára. Az új alapszak a magyar felsőoktatási palettán úttörő módon mérnöki szemléletű fizikusokat képez majd, folytatásaként pedig már engedélyezés előtt áll a fotonikai mérnöki mesterszak terve is. A fizikus-mérnöki alapszak céljairól, felépítéséről az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén beszélgettünk Dr. Bozóki Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárral, Dr. Kovács Attila adjunktussal, a Fizikai Intézet oktatásért felelős intézetvezető-helyettesével és a képzés mérnöki tartalmának tervezésében részt vevő Podolcsákné Dr. Ailer Piroska tudományos főmunkatárssal, gépészmérnökkel, repülőmérnökkel, az SZTE IKIKK Fotonika, Lézerfizika és Feltörekvő Technológiák Kompetenciaközpont szakmai vezetőjével.