Az OTDK Agrártudományi szekcióját az SZTE rendezi

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és az SZTE Mérnöki Kara együtt rendezi meg a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekcióját. 2015. április 8-10. között oktatók és hallgatók százait látja vendégül a Tisza parti universitas Hódmezővásárhelyen és Szegeden.

Immár 32. éve szervezi meg az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) a TDK-k konferenciáját. 2015-ben az OTDT, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével 2015. március 25-én kezdődtek a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (XXXII. OTDK) rendezvényei.

Hódmezővásárhelyen és Szegeden

Az OTDK 12 szekciójába 3559 nevezés érkezett. A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekciót az SZTE Mezőgazdasági Kar és az SZTE Mérnöki Kar Hódmezővásárhelyen és Szegeden fogadja – tudtuk meg az ügyvezető elnöktől, Hodúr Cecilia professzortól (SZTE Mérnöki Kar).

Az Agrártudományi szekció konferenciájára (http://agrarotdk.mgk.u-szeged.hu/) 345 hallgató 338 dolgozattal nevezett be, melyeket az ügyvezető elnökség (dr. Hodúr Cecilia ügyvezető elnök és Mikó Józsefné dr. Jónás Edit ügyvezető titkár) az agrárszakbizottsággal közösen 31 tagozatba osztott.

31 tagozat

A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekció tagozatai: Agrárgazdaságtani és Vállalatgazdálkodási I, II, Agrármarketing, Agrárműszaki és Agrárinformatikai, Állategészségügyi, Állatélettan, Állat-genetikai, Állattenyésztéstani I, II, Élelmiszerbiztonsági, Élelmiszertechnológiai I, II, Élelmiszertudományi I, II, Erdészeti és faipari, Kertészeti I, II, Környezetgazdálkodási, Környezettechnológiai, Növény-genetikai és biotechnológiai, Növénytermesztéstani, Növényvédelmi I, II, Takarmányozástani, Tájökológiai, Természetvédelmi I, II, Vadgazdálkodási I. II, Vidék- és területfejlesztésiI, II.

Dupla tagozatokra ott van szükség, ahol a benyújtott dolgozatok száma több, mint 15.

Az SZTE két rendező kara 41 hallgatóval képviselteti magát a megmérettetésen.

A határon túli tehetségeket a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának hallgatói, valamint a magyarkanizsai (Vajdaság) Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója képviseli.

2015. április 8-10. közötti program

A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekciót nyitányán a sikeresen pályázó ifjú kutatókat, valamint tanáraikat és mentoraikat 2015. április 8-án 10 órakor Hódmezővásárhelyen, a patinás Fekete Sas Szállóban köszöntik az OTDT és az SZTE vezetői.

A rendezvény megnyitó ünnepségét várhatóan megtiszteli jelenlétével – többek között – Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, MAGOSZ elnöke; Dr. Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára; Prof. Dr. Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke; Prof. Dr. Kemény Lajos, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese; Almási István, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város polgármestere; Dr. Jenes Barnabás, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója; Jordán László, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) elnökhelyettese. A vendéglátó karok vezetői: Prof. Dr. Keszthelyi-Szabó Gábor, az SZTE Mérnöki Kar dékánja; Dr. Horváth József, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja.

Az SZTE Mezőgazdasági Kar hódmezővásárhelyi épületében 2015. április 8-án délután megkezdődik az érdemi munka. A konferencia tagozatainak ülése másnap Szegeden, az SZTE Mérnöki Kar Mars téri és Moszkvai körúti épületében folytatódik.

2015. április 10-én, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Konferencia termében tartják a XXXII. OTDK Agrártudományi záró ünnepségét.

A szervezők nemcsak szakmai, tudományos programokat, szakember találkozót szerveznek a résztvevők számára, hanem Szeged nevezetességeivel, kulturális és szabadidős programokkal is szeretnék tartalmasabbá tenni az eseményt.

A rendezvény megszervezéséhez az Nemzeti Tehetségprogramhoz benyújtott pályázat, a Szegedért Alapítványhoz benyújtott pályázat, a résztvevők nevezési díja és a szponzorok támogatása nyújt segítséget.

A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekció programfüzete itt letölthető

Korábban írtuk: