Kiemelkedő SZTE-s siker a XXXII. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójában

A Budapesti Gazdasági Főiskola adott otthont 2015. április 9-11. között a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójának. Az SZTE GTK-s csapat 20 dolgozatából 15-öt díjaztak a szekció ülésén. A megmérettetésről további három díjat hoztak el az SZTE TTIK és Mérnöki Kar hallgatói.

A konferenciára 538 dolgozatot neveztek, ebből 442 dolgozatot mutattak be a versenyzők. A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar 24 hallgatója 20 dolgozattal vett részt a megmérettetésen. A versenyen a kiosztott díjak száma alapján a részt vevő intézmények sorrendjében a harmadik helyezést érte el a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE lett a legeredményesebb vidéki egyetem a felsőoktatási intézmények rangsorában a díjazások száma alapján; 7 első, 3 második, 3 harmadik és két különdíjjal. Egyedülálló teljesítménynek számít az intézmények között, hogy a benevezett 20 dolgozatból 15 munkát díjaztak.

Első helyezést ért el Medovarszky Ivett ellenőrzés, kontrolling tagozatban. Ugyancsak első helyezést ért el gazdaságszociológia, gazdaságpszichológia tagozatban Repisky Máté, ugyanebben a kategóriában második Méreiné Berki Boglárka. Szintén első helyezett Kéri Anita marketing- fogyasztói magatartás I. tagozatban. Marketing- fogyasztói magatartás II. tagozatban első helyezést ért el Honti Tamás és Kerekes Gréta, harmadik helyezett Vincze Dalma. Szintén első helyezett Kovács Eszter pénzügy-lakossági pénzügyek tagozatban. Területfejlesztés tagozatban első helyezett Juhász Judit, második Fiedler Szandra. Tőke-és pénzpiacok tagozatban első Schuszter Tamás. Második helyezett számvitel tagozatban szerzőtársként Gombos Nándor és Rádóczi Zsolt. Regionális gazdaságtan tagozatban megosztott harmadik helyezettek Juhász Sándor, valamint szerzőtársként Molnár Gabriella és Zuti Bence. Különdíjas pénzügyek- vállalati pénzügyek tagozatban Polyák Orsolya, világgazdaság, globalizáció, nemzetközi gazdasági kapcsolatok I. tagozatban Laczi Renáta. Az SZTE GTK-s csapat többi tagja: Gyurkovics János, Kókai Péter – Máté Andor, Kónya Viktor József, Pető Dalma és Pontet Julianna.

Merza Ádám az SZTE TTIK hallgatója második helyezést ért el világgazdaság, globalizáció, nemzetközi gazdasági kapcsolatok tagozatban. Különdíjas humán erőforrás gazdálkodás, munkaerőpiac II. tagozatban Benedek Zsuzsanna, az SZTE MK diákja, makro-modellezés tagozatban Simon Alexandra, az SZTE TTIK hallgatója.