Kábítószerekről, designerdrogokról egy kicsit másképp

„A középiskolások körében 2010-ben zajlott kutatások eredményei szerint az elmúlt években mintegy másfélszeresére nőtt a 9-11. évfolyamos diákok drogérintettsége. A tanulók közel egyharmada fogyasztott már valamilyen tiltott vagy legális drogot. A legnagyobb változás az amfetaminok használata esetében volt megfigyelhető, ahol több mint másfélszeresére nőtt a kipróbálók aránya.”

A híradásokban nap, mint nap hallhatunk a dizájner drogokról, mégis úgy tűnik, hogy szakértő nyilatkozók csak a társadalmi oldalról világítják meg a kérdéseket.

Az utcai kábítószereket, a diszkó drogokat gyakran próbálják gyógyszer-szerű anyagoknak feltüntetni, melynek legfeljebb csak annyi veszélye van, hogy használatuk esetén a rendőrségnél lebukhat a felhasználó. Ez a lebukásveszély a dizájner drogoknál a hirdetők szerint kizárt, ezért ezeket a szereket biztonságos anyagoknak tüntetik föl.

Az előadás célja, hogy felhívja a figyelmet a drogok használatának általános veszélyeire, melyek az előállítás kontrollálatlan körülményeiből és egyéb kémiai-gyógyszerkémiai okból erednek. Az előadásban számos példa szerepel az egyes szerek hatékonyságának növelésére, az egyes melléktermékek veszélyeire. A legutóbbi időkben elhíresült szerek (Kati, Zsuzsi, Gina) is tárgyalásra kerülnek.

 

Az előadás megtekintése:

Szélessávú I. változat (méret: 256x144 sávszélesség: 89 kb/s)

Szélessávú II. változat (méret: 424x240 sávszélesség: 329 kb/s)

Szélessávú III. változat (méret: 640x360 sávszélesség: 757 kb/s)

LAN változat (méret: 852x480 sávszélesség: 1385 kb/s)

Megjegyzések:

Az Internet elérés sávszélessége, és számítógépe teljesítménye szerint válasszon a fenti lehetőségek közül!

Az előadás megtekintéséhez Microsoft Windows operációs rendszer alatt a Windows Media Player 9-es vagy 10-es változatát ajánljuk. A korábbi Windows Media Player elvileg automatikusan telepíti a szükséges Windows Media 9-es kodeket, ha mégsem történne meg, abban az esetben a Windows Media 9-es kodekcsomag külön telepítése szükséges.

Linux alatt az Mplayer program használatát javasoljuk.

Természetesen más Windows Media 9-es formátummal kompatibilis lejátszóprogram is használható.

Kérjük, amennyiben technikai problémája van, írjon a help@cc.u-szeged.hu címre.