Előadónkról

Vecsei.photo.1194Dr. Vécsei László
tanszékvezető egyetemi tanár
SZTE ÁOK

Dr Vécsei László akadémikus, tanszékvezető egyetemi tanár a Szegedi Tudományegyetemen közel két évtizede a Neurológia vezetője, majd a Neurológiai Klinika igazgatója. A 80-as évek végén három évig volt tanulmányuton Svédországban a Lundi Egyetemen (ahol a Lundi Egyetem doktora fokozatot szerezte), illetve Bostonban a Harvard Egyetemen a Massachusetts General Hospital Neurológiai Klinikáján. Érdeklődési területe a neurológiai kórképek –így a szélütés, a sclerosis multiplex, a fejfájás és a Parkinson kór- pathomechanizmusa új terápiás alternatívák vizsgálata. Kutatása középpontjában a kinurenin-rendszer szerepe a neurodegeneráció és neuroprotekció folyamataiban áll. Több, mint 300 közlemény, valamint 11 könyv és monográfia szerzője, társszerzője, illetve szerkesztője. Szabdalmai jelentek meg a fejfájás és neurodegeneráció új terápiás lehetőségeinek témakörében.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja, a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának elnöke, illetve az Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságának alelnöke. Közelmúltban az Európai Neurológiai Társaságok Szövetsége regionális alelnökévé választotta. Korábban elnöke volt a Magyar Fejfájás Társaságnak, a Magyarországi Fájdalom Társaságnak, a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetségének, a Magyar Ideg- és Elmeorvosok Társaságának és az MTA Klinikai Idegtudományí Bizottságának. Az Európai Klinikai Neurofarmakológiai Társaság korábbi és a Duna Nemzetközi Neurológiai Társaság jelenlegi főtitkára. Mintegy 15 folyóirat –egyebek mellett a Világ Neurológiai Federáció szaklapja- szerkesztőbizottságának tagja.

Vécsei László

2012. február 5.