Bevezették az elektronikus gyógyszerelést, megháromszorozódott az elvégzett CT-vizsgálatok száma, új rendelővel bővült a szájsebészet, a reumatológia szakrendelés Arthritis Centrum minősítést kapott – ez csak néhány példa azon fejlesztések és eredmények közül, amelyek a szentesi centrumban megvalósultak az integráció óta. A Szegedi Tudományegyetem az elmúlt másfél évben szinte minden szakterületen jelentős lépéseket tett a magasabb minőségű betegellátás biztosítása érdekében.
Az integráció óta eltelt másfél évben szinte minden szakterületen történt valamilyen fejlesztés, amelyek közül a legjelentősebbeket mutatjuk be alább.
A Dr. Bugyi István Multidiszciplináris Centrumban bevezették a betegre szabott, elektronikus gyógyszerelést a fekvőbeteg osztályokon. Ennek eredményeként a betegek gyógyszerelése biztonságosan, gyógyszerészek által történik. 2025. március 1-től klinikai gyógyszerészeti szolgálatot vezetnek be 100 fekvőbeteg ágyra.
A radiológián jelentős informatikai fejlesztés zajlott, megteremtették a távleletezés feltételeit. Az elvégzett CT vizsgálatok száma megháromszorozódott, csökkent a várólista hossza.
A járóbeteg-irányítás támogató rendszer és betegirányító pult indítása a belgyógyászaton transzparensebbé tette a betegutakat és gyorsította a mindennapi betegellátást. Szegedről delegált szakemberek segítségével elindult a kardiológiai járóbeteg ellátás, amely a kórház átvételekor nem működött.
A szülészet-nőgyógyászaton 2023. októbertől elérhetők az egynapos műtéti ellátások, 2024-ben összesen 430 kisműtétet végeztek el Szentesen. Egy teljes és egy részállású orvos csatlakozott a részleghez, amely jelenleg biztonsággal működik. Endokrin ellátással bővült a profil, valamint elindul helyben a meddőségi ellátás.
Fontos infrastrukturális fejlesztések valósultak meg a szájsebészeti ambulancián. Felszereltek egy második rendelőt is, és immár két szakorvos biztosítja a folyamatos ellátást. Az újraszervezésnek köszönhetően az egy évvel ezelőtti 6 hónapos várólistát 2 hetesre csökkentették.
A gyermekellátás területén a betegbiztonság fokozása érdekében átszervezték a sürgősségi betegutakat, illetve a lakosságközeli ellátások fejlesztéseként elindították a gyermeksebészeti, gyermek nefrológiai és gyermek gasztroenterológiai járóbeteg ellátást.
A centrum traumatológiai osztályáról a tervezhető protézisműtéteket Szegedre delegálták, hiszen a Klinikai Központban mindaz a speciális műszerkészlet, robot technológia és szakembergárda adott, amely a betegek legmagasabb szintű ellátásához szükséges. A kézsebészeti beavatkozásokat ugyanakkor elsősorban a szentesi telephelyen fogja végezni a klinika.
A szentesi reumatológia szakrendelés az integrációt követően Arthritis Centrum minősítésűvé emelkedett. Ez azt jelenti, hogy a reumatológia tárgykörébe tartozó minden betegség kivizsgálására, valamint minden NEAK-támogatott kezelés alkalmazására jogosulttá vált. A régió korábban Szegedre utazó betegeinek gondozása Szentesen folytatódhat.
Az onkológia szentesi részlegét bevonták a szegedi onkoteamek működésébe, ezzel lerövidítve a betegutakat és garantálva az egységes, magas színvonalú szakmai döntéshozatalt. Amennyiben olyan gyógyszer alkalmazása szükséges, ami a szentesi ellátási szinten nem adható, III. szintű onkológiai ellátáshoz kötött, akkor az onkoteam kijelöli a beteg számára az Onkoterápiás Klinikán a kezelőorvost is.
Az Egyetem által elnyert Interreg Románia-Magyarország projekt keretében a teljes neurológiai ellátás és infrastruktúra újjászületik és a gyógyfürdő rész is megújulhat.
Az Egyetem az integrációval megteremtette az informatikai integrációt is, jelentősen fejlesztette Szentes hardver állományát és IT-képességeit is. Napi szinten kisbusszal viszik Szegedről a Szentesen jelenleg még hiányzó szakmákban a kollégákat.
A kórház geotermikus fűtési rendszere teljeskörű megújítást igényel, ezt az Egyetem megterveztette, a beruházás ősszel megkezdődik, ezzel az energiahatékonyság sokszorosára fog nőni.
Tervezik az igen rossz állapotban lévő Pszichiátriai Osztály teljeskörű felújítását, amennyiben erre forrást tud szerezni az Egyetem.