2005-ben politológiából szerzett diplomát az ELTE Társadalomtudományi karán. Egy évvel később Izsák Lajos professzor témavezetésével történészként végzett az ELTE Bölcsészettudományi karán is. Ugyanekkor felvételt nyert az utóbbi egyetem Új –és Jelenkori Magyar doktori képzésére, ahol Izsák Lajos professzor felügyeletével kezdett el dolgozni témáján, amely az 1956-os forradalom és szabadságharc angolszász sajtóját ölelte fel.

Előadónkról

Racz_JanosDr. Rácz János PhD, történész, Veritas Történetkutató Intézet

2014-ben PhD. fokozatot szerzett, ugyanekkor tudományos munkatársként kezdett el dolgozni a VERITAS Történetkutató Intézet, 1945 utáni kutatócsoportjában. Az intézetben Zinner Tibor vezetésével az 1945-ben felállított népbíróság és népügyészség forrásait kezdte el tanulmányozni. Ugyancsak Zinner Tibor vezetésével részt vesz az 1956-os megtorlásában tevékenykedő bírák, ügyészek életrajzainak a Nemzeti Emlékezet Bizottság által szervezett feltárásában. 2016-től egyes félévekben megbízott óraadóként szemináriumi foglalkozásokat tart az ELTE Új –és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék hallgatóinak.

Kutatási területei között megtalálhatók: az 1945 utáni sajtó, az angolszász kommunista pártok, az 1956-os forradalom és az ’56-os emigráció, legfontosabb kérdései is. Jelenleg a rendszerváltás médiapolitikáját kutatja Marinovich Endre vezetésével a VERITAS Történetkutató Intézetben.